G. Meloni grąžino įrašus „tėtis“ ir „mama“ dokumentuose

Giorgia Meloni, vykdydama savo rinkimų kampanijos pažadą stiprinti tradicinę šeimą Italijoje, paskelbė, kad asmens tapatybės dokumentuose vėl bus vartojamos sąvokos „tėvas“ ir „motina“, kurios buvo ankstesnės vyriausybės pakeistos bendriniais žodžiais „tėvas 1″ ir „tėvas 2″.

Kova dėl tėvų įvardijimo Italijos teisėje vyksta jau kelerius metus. Sąvokas „tėvas 1″ ir „tėvas 2″ 2015 m. įvedė Matteo Renzi centro kairiųjų vyriausybė. 2019 m. balandžio mėn. tuometinis vidaus reikalų ministras Matteo Salvini panaikino šią nuostatą ir sugrąžino terminus „tėvas“ ir „motina“, pagrįstus biologine tėvyste, sukeldamas įnirtingą LGBT teisių grupių ir kairiųjų partijų pasipriešinimą. Tos pačios lyties asmenų pora kreipėsi į Romos teismą ir prieš mėnesį pasiekė, kad Salvini potvarkis būtų panaikintas.

Apeliacinį skundą pateikusi pora manė, kad tapo „diskriminacijos“ aukomis, nes savo vaiko asmens tapatybės dokumentuose negalėjo nurodyti „tėvas Nr. 1″ ir „tėvas Nr. 2″. Romos teismas priėmė jiems palankų sprendimą, nes iškilo „tikrovės iškraipymo“ pavojus, kadangi naudojant esamas formas moteris gali būti įvardyta kaip „tėvas“, o vyras – kaip „motina“.

Naujoji šeimos ministrė kartu su dabartiniu vidaus reikalų ministru nusprendė eiti Matteo Salvini nurodytu keliu ir sugrąžinti formuluotes „tėvas“ ir „motina“

Naujoji šeimos ministrė kartu su dabartiniu vidaus reikalų ministru nusprendė eiti Matteo Salvini nurodytu keliu ir sugrąžinti formuluotes „tėvas“ ir „motina“, priešingai Romos teismo rekomendacijai. Homoseksualios poros neturės kito pasirinkimo, kaip tik deklaruoti, kad jie yra motina ir tėvas.

Šeimos ministrės Eugenia Roccella nuomone, Romos teismo sprendimas neturi turėti įstatymo galios, o turėtų būti taikomas tik apeliaciją pateikusiai porai. Tie, kurie nori kitokių dokumentų, visada gali pateikti apeliaciją. Tai, žinoma, yra kliūtis tos pačios lyties poroms, nes jos turi būti pasirengusios dalyvauti teisinėje kovoje ir apmokėti su tuo susijusias išlaidas.

Meloni sąjungininkai palankiai įvertino sprendimą tvirtinti tradicines sąvokas. „Meloni vyriausybės dėka žodžiai „tėvas“ ir „motina“ išliks vaikų civilinės būklės dokumentuose. Protinga kova ginant mažiausiųjų teises“, – sakė „Fratelli d’Italia“ atstovas Alessio Butti, kuris taip pat yra Ministrų tarybos sekretoriaus pavaduotojas. „Mamos ir tėčio, gražiausių ir mieliausių žodžių pasaulyje, negalima liesti“, – pridūrė M. Salvini.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

 1. Pirmokėlis musulmonas mokykloje pasisakė: „aš turiu dvi mamytes“. LGBT mokytoja apsidžiaugė ir sušuko : „na va, turime labai gražų pavyzdį, jog ir musulmonai nėra homofobai ir drąsiai gyvena pagal įsitikinimus.“ Vaikas atsakė: „nu mano tėvelis turi dvi žmonas, o aš dvi mamytes.“

 2. O varge, net nežinojau, kad Italija buvo taip nuvairuota … Ačiū Dievui, kad dar laiku atsikvošėjo! O mums turėtų skaudėti, kaip pirštu į akį pataikius, nes jei taip toliau, tokia ateitis mūsų laukia.

 3. Džiugu, kad Italijos valdžioje protingi žmonės ginantys tikrąsias vertybes. Italai – šaunuoliai jie išrinko šiuos žmones į valdžią.
  Viliuosi, jog ir mes sugebėsime išrinkti valdžias, kurios dirbs Lietuvai bei žmonėms, o ne tik sau, kaip dabartiniai esantys valdžiose.

 4. Džiugu, kad Italijos valdžioje protingi žmonės ginantys tikrąsias vertybes. Italai – šaunuoliai jie išrinko šiuos žmones į valdžią.
  Viliuosi, jog ir mes sugebėsime išrinkti valdžias, kurios dirbs Lietuvai bei žmonėms, o ne tik sau, kaip dabartiniai esantys valdžiose.

 5. Iki kokių absurdų buvo nusirista.
  Galime tik džiaugtis ir jausti dėkingumą už tokias šalis kaip Italija, Lenkija, Vengrija ir linkėti joms stiprybės, sėkmės bei kad tokių šalių kuo sparčiau daugėtų.
  Labai laukiame kada ir mūsų Lietuva prisijungs prie sveikos nuovokos nepraradusių vertybinių šalių.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte