G. Landsbergis: rinkimus galėtume organizuoti rugsėjį

ŠaltinisBNS

Pirmalaikius Seimo rinkimus valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis siūlo rengti rugsėjo mėnesį.

Konservatorių vadovas pirmadienį laišku kreipėsi į parlamentinių partijų vadovus, antradienį kviesdamas Seime susitikti ir aptarti pirmalaikių rinkimų galimybę.

„Mano nuomone, sprendimą Seime dėl pirmalaikių rinkimų galėtume priimti per artimiausias kelias savaites bei pačius rinkimus organizuoti šių metų rugsėjo mėnesį“, – sakoma laiške.

Laišku G. Landsbergis taip pat dėkoja „socialdemokratų, „valstiečių“ ir demokratų partijų atstovams, viešai jau išsakiusiems palaikymą ir pasiryžimą balsuoti už pirmalaikius Seimo rinkimus“.

„Tikiuosi, kad ir balsavimu patvirtinsite savo viešą laikyseną“, – sako konservatorių vadovas.

Pasak G. Landsbergio, Seime projektą dėl pirmalaikių parlamento rinkimų planuojama registruoti per artimiausias savaites, o balsuoti dėl jo – iki sesijos pabaigos

„Greičiausiai kvietimas išeis jau šiandien frakcijoms rinktis ir tartis dėl kitų žingsnių. (…) Manytume, kad pats nutarimo projektas gali būti registruotas labai greitai, turbūt kalbame apie savaičių klausimą“, – žurnalistams Briuselyje pirmadienį sakė užsienio reikalų ministras.

„Balsavimas turėtų vykti ne vėliau kaip sesijos pabaiga“, – pridūrė jis.

TS-LKD prezidiumas praėjusią savaitę pasiūlė inicijuoti Seimo pirmalaikių rinkimų paskelbimą, siekiant spręsti dėl savivaldos politikų neskaidriai naudojamų lėšų kilusią politinę krizę. 

Konservatorių prezidiumas sukviestas po to, kai švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė premjerei įteikė atsistatydinimo pareiškimą, visuomenėje kilus abejonėms dėl 2019–2020 metais jos, kaip Kauno miesto savivaldybės tarybos narės, panaudotų 13,8 tūkst. eurų skaidrumo.

Į tai reaguodamas prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę paragino trauktis iš pareigų tris ministrus – be švietimo ministrės, taip pat ir kultūros bei finansų ministrus, nes jie taip pat būdami Kauno tarybos nariai naudojo lėšas, kurių dabar negali pagrįsti.

Tuo tarpu G. Lansbergis pabrėžia, jog tai ne kelių ministrų klausimas, nes keliamų skaidrumo standartų neatitinka dauguma politikų.

Savo laiške jis taip pat pabrėžė, kad „šiandien visų be išimties Lietuvos politinės valdžios šakų atstovai – nuo savivaldos, Seimo, Vyriausybės iki šalies prezidento turi iššūkių, siekdami atitikti aukščiausius skaidrumo ir atskaitomybės standartus“.

„Net 52 skirtingų partijų ir frakcijų Seimo nariai yra buvę savivaldybių tarybų nariais, taip pat daug Seimo narių karantino metu naudojo parlamentines lėšas transportui. Yra dar daug neatsakytų klausimų ir dėl prezidento Gitano Nausėdos kampanijos skaidrumo ir po jos sekusių skolų padengimo“, – rašoma laiške.

Anot jo, dėl to reikia Seime priimti pataisas dėl savivaldybių tarybų apmokėjimo ir veiklos išlaidų ir taip pat „perkrauti Lietuvos parlamentinę politinę sistemą, atnaujinti Lietuvos piliečių suteikiamą pasitikėjimo mandatą“.

Jei ši iniciatyva nesulauktų palaikymo, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad įteiks prašymą atsistatydinti iš pareigų.

„Premjerė taip pasakė, ir aš ją palaikau“, – sakė G. Landsbergis.

I. Šimonytė dar nėra atsakiusi, ar tenkins šį pareiškimą. Iki šiol Vyriausybės vadovė keliskart pakartojo pasitikinti ministre.

Kauno miesto savivaldybės tarybos reglamentas nereikalauja iš politikų pateikti čekius, kam konkrečiai jie išleido avansu skiriamas išmokas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

 1. Ale koks perdėtas Landsbergio gerumas ir super teisingumo jausmas.
  Konservatoriai iki šiol nėra atleidę nei vieno ministro, netgi dėl kur kas svarbesnių priežasčių nei čekių už išlaida nepateikimas. Ir staiga dėl tokios, lyginant su jų sukčiavimo ir aferizmo mąsteliais, smulkmenos yra pasiruošę atstatydinti ne vieną ministrę, bet visą vyriasybę. Kokie yra tikrieji motyvai tokios staiga prabudusios ir suskrupulėjusios sąžinės, ko iš tiesų siekiama tokiais neadekvačiais veiksmais? Ar siekiama pakenkti Kauno savivaldybei, kuri yra nepaklūstanti konservatoriams? Ar siekiama destabilizuoti padėtį Lietuvoje prieš NATO viršūnių susitikimą, taip žaidžiant rusų naudai? Kokie yra tikrieji tokio superinio teisingumo tikslai?

  • Siekiama pabėgti su prisivogtais pinigais. Kaži kur dabar yra tie pinigai, kuriuos ši vyriausybė prisiskolino Lietuvos vardu už didžiules palūkanas? Be to – kas toks G. Ladnsbergis, kad jis gali skelbti rinkimus kada panorėjęs? Yra prezindetūra, yra LR Konstitucija – kada bus rinkimai, bus nuspręsta ir be G. Ladnsbergio.

   • Taip, klausimas geras, kur yra tie pinigai, kuriuos jie pasiėmė visų mūsų vardu ir už kuriuos pagal jų planą turėtume mokėti mes visi, visi Lietuvos žmonės ir liks dar ir vaikams.

   • Bet kokiu atveju aišku viena: šios vyriausybės padarytų klaidų – jeigu ne nusikaltimų – inercija yra tokia didelė, kad TSDLK, liberalai ir ,,laisvės partija” neturi jokių šansų laimėti ne tik priešlaikinius, bet ir kitų metų Seimo rinkimus.

 2. Jie nėra protingi, bet užtat labai gudrūs ir klastingi, tad tikrai turi puikų planą, kaip visus mus suvystyti, užliūliuoti ir laimėti kuo didžiausią naudą. Tikisi išlipti iš šito liūno sausi. Šitas ale skandalas dirbtinai sukeltas, o „didysis svieto lygintojas, naujasis tadas blinda”, avių laikomas tiesos ieškotoju. Sukurta situacija įgyvendinimui nedorų kėslų.

 3. Ne kitaip kaip G. Landsbergio partija pradėjo peštis dėl prisivogtų pinigų – dar anksčiau buvo aišku, kad apie koonservatorių taprusavio reitenas dėl prisivogtų pinigų mes dar išgirsime. Tačiau kad G,. Landsbergis ėmėsi trimituoti,siekdamas užamskuoti tiek valandčiosios daugumos, tiek ir TSLKD vidaus rietenas – tai akivaizdu.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte