G. Landsbergis apie tolesnį darbą koalicijoje: bus rasti sprendimai, kaip toliau gyvuosime

ŠaltinisBNS

Seimui pritarus valdančiosios koalicijos atstovų Laisvės partijos frakcijos siūlymui dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maitinimo sektoriui pratęsimo visiems metams, konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis sako, kad „Rubikonas buvo peržengtas“ ir žada imtis „politinių žingsnių“. 

„Sėsime, svarstysime dėl tolimesnių žingsnių politinių. Man atrodo, kad šiandien tam tikras, gal ir nelabai platus, bet Rubikonas buvo peržengtas“,  – žurnalistams antradienį sakė G. Landsbergis.

Parlamentas antradienį pritarė „laisviečių“ siūlymui taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą maitinimo sektoriui visus 2023 metus, o ne iki liepos, kaip siūlė Vyriausybė.

G. Landsbergis sakė, kad papildomos 65 mln. eurų išlaidų biudžete yra „didelė suma“, kuri galėjo būti panaudota kitoms reikmėms.

„To nebuvo padaryta, tie pinigai yra dabar tokiu būdu paskirstyti. Man taip pat yra apmaudu, kad koalicijos partneriai irgi neišgirdo. Dėl to, kad buvo diskusijos ir partijos, ir tarp partijų vadovybės, manėme, kad buvo rastas sutarimas“, – teigė konservatorių lyderis.

Jis taip pat sakė, kad šiuo sprendimu buvo pažeistas pasitikėjimas tarp koalicijos partnerių. Vis dėlto G. Landsbergis grėsmės griūti valdantiesiems neįžvelgė.

„Nemanau (kad kyla grėsmė koalicijai – BNS). Manau, kad bus rasti sprendimai, kaip toliau gyvuosime. Ir toliau galime darbų nuveikti. Bet šiandien buvo reikšmingas pasitikėjimo pažeidimas koalicijoje padarytas“, – tvirtino konservatorių lyderis. 

„Laisviečių“ pasiūlymą palaikė ir konservatoriai Mykolas Majauskas bei Mindaugas Skritulskas.

„Laisviečių“ pasiūlymą palaikė ir konservatoriai Mykolas Majauskas bei Mindaugas Skritulskas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas yra įpareigojęs frakcijos Seime narius neteikti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe.

Premjerė Ingrida Šimonytė siūlė lengvatinį 9 proc. PVM neterminuotai taikyti meno ir kultūros įstaigų bei renginių lankymui, elektroninėms knygoms bei elektroniniams neperiodiniams informaciniams leidiniams, tačiau nuo kitų metų liepos panaikinti lengvatą maitinimo paslaugoms, atlikėjams bei sporto renginių ir klubų lankymui.

Seimas antradienį nusprendė PVM lengvatą metus taikyti tik maitinimui, likusiems sektoriams jis paliktas iki liepos. 

M. Majauskas ir jo vadovaujamas Biudžeto ir finansų komitetas taip pat nepalaikė premjerės iniciatyvų ir siekė, kad lengvatos būtų taikomos plačiau.

Antradienį klausiamas, ar konservatorių Priežiūros komitetas galėtų imtis sprendimų šalinti M. Majauską iš partijos, G. Lansbergis tvirtino, kad „jie yra gana tikėtini“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte