Frexit? Kandidatas į Prancūzijos prezidentus siūlo skelbti referendumą ir keisti ES jėgų balansą

ŠaltinisN World

Kandidatas į Prancūzijos prezidento postą, buvęs ES derybininkas dėl Brexit Michel Barnier paskelbė sieksiantis atgauti Prancūzijos suverenumą nuo ES teismų sistemos bei skelbsiantis referendumą dėl migracijos.

Eidamas ES derybininko pareigas M. Barnier buvo laisvo judėjimo sąjungoje atstovas, tačiau dabar, kalbėdamas Prancūzijos Respublikonų partijos suvažiavime, kandidatas pabrėžė, kad tapęs prezidentu, sieks atgauti šalies nepriklausomybę nuo ES teismų sistemos. Savo politinę programą jis pavadino „konstituciniu skydu“ ir pažadėjo tapęs prezidentu iškart skelbti referendumą dėl migracijos apribojimų.

Kiek anksčiau M. Barnier teigė, kad reikia bent penkiems metams sustabdyti bet kokią imigraciją į Prancūziją iš ne ES šalių dėl terorizmo pavojų. Kandidatas taip pat pabrėžė, kad atėjo metas pakeisti jėgų balansą ES ir pasipriešinti dabartiniam Vokietijos dominavimui.

Jungtinės karalystės parlamentarai, dalyvavę ankstesnėse derybose su M. Barnier pabrėžė, kad tokia retorika primena euroskeptikų Brexit kampanijos metu naudotą žodyną. Britų konservatorius David Jones net juokavo: „nežinau, gal derybose su Jungtine Karalyste jis pats kažko pramoko. Gal prarastas nacionalinis suverenitetas atsibudo“, – svarstė britas.

Prancūzijos prezidento rinkimai vyks kitų metų balandį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis