Finansinė ataskaita: Vatikanui 2020 – ieji buvo sunkūs metai

„Tai buvo sunkūs metai. Visos Vatikano institucijos turėjo gerokai sumažinti išlaidas. Tačiau viską pasvėrę matome, kad rezultatai yra šiek tiek geresni, negu tikėjomės“, sakė Ekonomikos sekretoriato prefektas kunigas Juan Antonio Guerrero Alves, Vatikano žinių portalui „Vatican News“ komentuodamas šeštadienį paskelbtą Šventojo Sosto 2020 m. finansinę ataskaitą.

Praėjusiais metais Šventojo Sosto institucijų išlaidų suma siekė 314,7 mln. eurų; pajamų gauta 248,4 mln. eurų. Tad bendras visų metų finansinės veiklos deficitas  – 66,3 mln. eurų. Pagrindinė deficito priežastis – pandemija, dėl kurios mažiau pelno davė Šventojo Sosto turimas nekilnojamasis turtas ir investicijos bei gerokai sumažėjo Romą lankančių piligrimų.

Vis dėlto dėl iš anksto numatytos ir gerai apgalvotos taupymo politikos deficitas yra mažesnis, negu buvo numatyta.

Ataskaitoje taip pat pažymima, kad praėjusiais metais mažesnė suma iš vadinamojo Šv. Petro skatiko fondo buvo skiriama popiežiaus apaštališkosios misijos finansavimui, o tai reiškia, kad šis fondas galėjo daugiau lėšų skirti pagalbai nuo pandemijos nukentėjusioms vietinėms Bažnyčioms pasaulyje.

Popiežiaus misijai ir jai tarnaujančioms Šventojo Sosto institucijoms finansuoti iš Šv. Petro skatiko fondo 2017 m. buvo skirta 52 mln. eurų, 2018 m. – 74 mln., 2019 m. – 66 mln., o pernai – 50 mln.

Ekonomikos sekretoriato vadovas priminė popiežiaus Pranciškus kartojamus žodžius, kad iš pandemijos sukeltos krizės galime išeiti geresni ar blogesni. „Manau“, – sakė kunigas Juan Antonio Guerrero Alves, – „kad pandemija padėjo Vatikano institucijoms geriau suvokti savo silpnąsias vietas, nustatyti gerintinas sritis ir žengti teigiamus žingsnius reformų keliu. Kalbant apie išlaidas, pandemijos laikotarpio pradžioje buvo nuspręsta išlaikyti nesumažintas tik būtiniausias išlaidas: personalo atlyginimus, pagalbą sunkumus patiriančioms Bažnyčioms ir vargšams. Likusią dalį kiek įmanoma sumažinome.“

pandemija padėjo Vatikano institucijoms geriau suvokti savo silpnąsias vietas.

„Mes nežinome, kokia bus ateitis. Ji priklauso nuo Dievo ir mes galime tik su viltimi žvelgti į ateitį. Vis dar nežinome, kaip pandemija vystysis. Nežinome, kaip ji pakeis krikščionių bendruomenę. Vis dėlto esame įsitikinę, kad jau kelerius metus visi Šventojo Sosto veiksmai ekonomikos srityje eina teisinga linkme: suderinamumas su socialine doktrina, skaidrumas, kontrolė, veiksmingumas… Gyvenimas eina pirmyn ir tikime, kad Viešpaties padedami, visada sugebėsime rasti išeitį iš sunkumų“, – sakė Ekonomikos sekretoriato prefektas kunigas Juan Antonio Guerrero Alves.

Kartu su Šventojo Sosto pajamų ir išlaidų ataskaita, pirmą kartą istorijoje buvo paskelbta ir Apaštalų Sosto nuosavybės administracijos ataskaita. Pasak jos, 2020 m. gruodžio 31 d. Šventojo Sosto investicijų vertė siekė 1 778 mln. eurų. 2020 m. gauta 51 mln. pelno mažiau, negu prieš metus. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis