Europos vyskupai kreipėsi dėl padėties Ukrainoje: apkabiname visus Ukrainos žmones

ŠaltinisVATICAN NEWS

Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) vadovybė šiuo dramatišku įtampos momentu Europos žemyno vyskupų vardu reiškia savo artumą Bažnyčioms Ukrainoje ir visiems jos žmonėms, sakoma sausio 21 d. paskelbtame tarybos pirmininko arkivyskupo Gintaro Grušo pareiškime.

„Šią baimės ir netikrumo dėl šalies ateities valandą mes apkabiname savo tikėjimo brolius ir seseris bei visus Ukrainos žmones“, – rašo arkivyskupas G. Grušas, primindamas popiežiaus Pranciškaus ne kartą išreikštą tėvišką artumą Ukrainai, raginimus pasaulio galingiesiems spręsti krizę rimtu dialogu, o ne ginklais.

Primenami ir popiežiaus žodžiai, neseniai pasakyti per susitikimą su Vatikane akredituotais diplomatais, kad „abipusis pasitikėjimas ir pasirengimas ramiai diskutuoti turėtų įkvėpti visas suinteresuotas šalis, kad Ukrainoje būtų rasti priimtini ir ilgalaikiai sprendimai“.

„Mes, kaip Europos žemyno ganytojai, taip pat kreipiamės į tautų vadovus, kad jie nepamirštų tragiškų praėjusio šimtmečio pasaulinių karų ir kad būtų ginama tarptautinė teisė, taip pat kiekvienos šalies nepriklausomybė ir teritorinis suverenumas. Kartu su Šventuoju Tėvu raginame vyriausybes rasti ilgalaikius sprendimus Ukrainoje, grindžiamus dialogu ir derybomis, nesiimant ginklų.“

„Šiuo itin kritiniu metu prašome krikščionių melsti taikos dovanos Ukrainoje, kad atsakingi asmenys užsikrėstų taika ir ją spinduliuotų, o krizė būtų įveikta tik dialogu“, – rašo Europos vyskupų konferencijų tarybos primininkas arkivyskupas Gintaras Grušas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

10 KOMENTARAI

  1. už vilties ir solidarumo žodžius, kuriems pritars kiekvienas geros valios žmogus. Vietoje sugniaužtų kumščių – susikabinusios rankos.

    • Tusciu zodziu ant duonos neuzsitepsi reikalingi konkretus darbai ! O cia dar ir perparduotu karstu afera dvokia.

  2. Vyksta bendra CIA KGB operacija, kurios tikslas, prisidengiant tariama karo grėsme, priversti Ukrainą įgyvendinti Ukrainos ateičiai pražūtingus taip vadinamus Minsko susitarimus. Jeigu vyskupams nuoširdžiai rūpėtų Ukrainos brolių ir sesių likimas ,tai reikalautų, kad tiek tiek Rusija tiek JAV + Vokietija+ Prancūzija nedelsiant nustotų kištis į Ukrainos vidaus reikalus, spręsti jos likimą be jos žinios ir sutikimo. Taip pat nedelsiant nutraukti neregėto mąsto dezinformacijos kampaniją apie „neišvengiamą karą“, kuri demoralizuoja Ukrainos visuomenę ir parlyžuoja šalies ekonominę raidą.
    Man gėda ir pikta, kad ir Lietuvos vyskupai pavirtę vilkais eriuko kailyje dalyvauja šiuose purvinuose žaidimuose.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte