REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Europos vaistų agentūra patvirtino COVID-19 skiepus šešių mėnesių kūdikiams

ŠaltinisBNS

Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį patvirtino bendrovių „Pfizer“ ir „Moderna“ COVID-19 skiepus vaikams nuo šešių mėnesių amžiaus, baiminantis, kad žiemą gali kilti nauja koronavirusinės infekcijos banga.

Tuo pat metu EVA taip pat patvirtino atskirą „Moderna“ vakciną, skirtą koronaviruso omikron atmainos potipiams BA.4 ir BA.5.

EVA Žmonėms skirtų vaistų komitetas „rekomendavo… naudoti [„Pfizer“] „Comirnaty“ vakciną vaikams nuo šešių mėnesių iki ketverių metų ir [„Moderna“] „Spikevax“ vakciną vaikams nuo šešių mėnesių iki penkerių metų“, pranešė Amsterdame įsikūrusi agentūra.

Tačiau ji nurodė, kad, palyginti su skiepais, rekomenduojamais penkerių metų ir vyresniems žmonėms, kūdikiams skiriamos dozės bus mažesnės.

„Pfizer“ „Comirnaty“ gali būti naudojama kaip pirminė vakcina, kurią sudaro trys dozės, o skiepijant „Spikevax“ bus naudojamos dvi dozės.

EVA taip pat patvirtino „Moderna“ adaptuotą „Spikevax“ stiprinamąją dozę nuo naujų omikron atmainų.

„Dvivalentė vakcina rekomenduojama suaugusiesiems ir vaikams nuo 12 metų, kuriems jau buvo atliktas pirminis skiepijimo nuo COVID-19 kursas“, – nurodė EVA.

„Pfizer“ „Comirnaty“ gali būti naudojama kaip pirminė vakcina, kurią sudaro trys dozės, o skiepijant „Spikevax“ bus naudojamos dvi dozės

Ši adaptuota „Spikevax“ vakcina yra antroji 27 valstybių bloko priemonė kovai su itin užkrečiamais viruso potipiais BA.4 ir BA.5.

Nors beveik prieš dvejus metus sukurtos originalios COVID-19 vakcinos tam tikru mastu apsaugo nuo naujesnių atmainų, skubama kurti skiepus būtent labiau užkrečiamoms, nors ir lengvesnius simptomus nulemiančioms omikron atmainoms.

Ankstesnės „susirūpinimą keliančios atmainos“, tokios kaip alfa ir delta, ilgainiui išnyko, tačiau omikron ir jo potipiai dominavo 2022 metais.

Pastaraisiais mėnesiais Europoje ir Jungtinėse Valstijose naujų ligos atvejų ypač padaugėjo dėl BA.4 ir BA.5.

Praėjusį mėnesį EVA įspėjo, kad nors mirčių skaičius sumažėjo, pandemija „vis dar tęsiasi“, ir paragino šalis prieš žiemą, kai tikimasi susirgimų padaugėjimo, pradėti vykdyti skiepijimo stiprinamosiomis dozėmis programas.

EVA rekomendacijos bus perduotos Europos Komisijai, priimsiančiai galutinį sprendimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte