Estijos valdžia perspėjo vietos Stačiatikių Bažnyčios vadovą vengti karingos retorikos

ŠaltinisERR.EE

Rugsėjo 27 d. Estijos vidaus reikalų ministras Lauri Läänemetsas (Lauris Lanemetsas) pareiškė, kad jei Estijos Stačiatikių Bažnyčia darys pareiškimus, kuriais „raginama kariauti“, valdžios institucijos panaikins jos vadovo metropolito Jevgenijaus Rešetnikovo leidimą gyventi šalyje.

Pasak Läänemetso, iki šiol tokių Rusijos Stačiatikių Bažnyčios Estijoje pareiškimų nepastebėta.

„Kai Bažnyčia užima karinę poziciją, tai yra rimta problema. Kalbant apie Maskvos patriarchatui pavaldžią Estijos rusų Stačiatikių Bažnyčią, mes labai atidžiai sekame, kas daroma ir kalbama Bažnyčioje. Kiek žinau, jokių tiesioginių raginimų ar veiksmų, kuriais būtų siekiama pateisinti karą ir kurie ateitų iš Bažnyčios, nebuvo atskleista“, – sakė Läänemetsas.

Pasak pareigūno, jei Estijos Stačiatikių Bažnyčios vadovas darytų pareiškimus, remiančius karą, reiktų imtis ryžtingų veiksmų.

„Tada galėsime imtis veiksmų dėl jo leidimo gyventi šalyje. Estija labai aiškiai pareiškė, kad karo Ukrainoje pateisinimas ir raginimai kariauti prieš Ukrainą yra tai, ko Estija netoleruos. Visi, kurie tuo užsiima, turėtų atsakyti ir Estijoje“, – sakė vidaus reikalų ministras.

Metropolitas Jevgenijus atvyko į Estiją iš Rusijos 2018 m., mirus jo pirmtakui, Estijos Ortodoksų Bažnyčios primui Kornilijui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte