Estijos premjerė: sąjungininkams išaiškinta būtinybė pašalinti sovietinius paminklus

ŠaltinisBNS

Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas (Kaja Kalas) antradienį sakė, kad Talinas savo pagrindiniams sąjungininkams paaiškino, kodėl buvo priimtas sprendimas pašalinti sovietinius paminklus iš šalies viešųjų erdvių.

Antradienį ryte vyriausybė nusprendė, kad septyni sovietiniai paminklai šiaurės rytiniame Narvos mieste, kuris yra prie sienos su Rusija, turės būti išmontuoti. Darbininkai jau nukėlė šiame mieste stovėjusį memorialinį tanką T-34, kuris bus perkeltas į Estijos karo muziejų.

„Rusija įsitraukusi į informacinį karą su mumis, ir jie nori visus tokius dalykus panaudoti prieš Estiją“, – žurnalistams aiškino K. Kallas. 

Septyni sovietiniai paminklai šiaurės rytiniame Narvos mieste, kuris yra prie sienos su Rusija, turės būti išmontuoti

Ji atkreipė dėmesį, jog Rusija ir jos prezidentas Vladimiras Putinas grasino ne vienai šaliai imtis atsakomųjų veiksmų į sovietinių paminklų šalinimo, bet pabrėžė, kad tai neatgrasys Estijos nuo žingsnių, kuriuos ji laiko būtinais, ypač Maskvos agresijos prieš Ukrainą kontekstu.

„Rusija galvoja mus įbauginti, bet neturime to leisti, nes tai yra mūsų vidaus reikalai, ir mes privalome užtikrinti ramybę šalies viduje“, – sakė K. Kallas 

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu irgi sakė informuosiantis apie padėtį Estijos sąjungininkus.

„Nieko neinformavome iš anksto, nes laikome tai vien Estijos valstybės vidaus reikalu“, – sakė jis.

Diplomatijos vadovas pabrėžė, kad Rusija yra pradėjusi karą, kuris ją supriešino su visu Vakarų pasauliu, įskaitant Estiją.

U. Reinsalu anksčiau antradienį perspėjo, jog jeigu kokie nors leidimą gyventi Estijoje turintys užsieniečiai imtųsi veiksmų prieš sovietinių paminklų nukėlimą, leidimas gyventi šalyje gali būti iš jų atimtas.

Ministras pažymėjo, kad šalies įstatymai numato galimybę panaikinti leidimą gyventi, jeigu asmuo kelia grėsmę Estijos saugumui ir viešajai tvarkai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte