Estijoje siekiama partnerystes prilyginti santuokoms

ŠaltinisBNS

Estija vėlų pirmadienį per pirmąjį svarstymą parlamente priėmė įstatymo projektą dėl santuokų lygybės ir nuostatas dėl registruotos partnerystės įstatymo įgyvendinimo, pranešė šalies Socialinių reikalų ministerija.

Socialinės apsaugos ministrė Signe Riisalo (Signė Rysalo) teigė, kad nuo 2014 metų, kai buvo priimtas partnerystės įstatymas be būtinų teisinių pakeitimų, tam tikra dalis Estijos gyventojų susiduria su teisinio netikrumo sąlygomis. Pasak jos, tai turėtų baigtis. 

„Pats laikas užtikrinti lygias teises visiems Estijos gyventojams. Socialiniai pokyčiai neįvyksta per vieną naktį, tačiau atlikus šiuos teisinius pakeitimus, kurie yra šiek tiek techniniai, bet kartu ir labai simboliniai, žmonių, kurių balsai yra priešiški, tikrai sumažės“, – nurodė ji.

nuo 2024-ųjų sausio 1 dienos santuoką galės sudaryti du suaugę žmonės, neatsižvelgiant į jų lytį

„Įstatymai suteikia mums pagrindą ir daro įtaką mūsų požiūriui, o įgyvendinimo nuostatų priėmimas ir santuokų lygybės įteisinimas yra svarbūs žingsniai siekiant sukurti saugumo jausmą ir užtikrinti lygias teises visiems“, – pridūrė S. Riisalo.

Be galimybės sudaryti santuoką, taip pat išliks ir galimybė įregistruoti partnerystės sutartį. Sudarius ją asmenys turi teisę dalyvauti priimant sprendimus, susijusius su jų partneriu, ir prireikus gauti reikalingą paramą ir išmokas. Partnerystės sutartį įteisinusios poros galės įregistruoti santuoką supaprastinta tvarka.

Šiuo metu Estijos parlamente svarstomame teisės akto projekte numatyta, kad nuo 2024-ųjų sausio 1 dienos santuoką galės sudaryti du suaugę žmonės, neatsižvelgiant į jų lytį. 

Antrasis skaitymas vyks birželį. Pasiūlymų dėl įstatymo projekto pakeitimų terminas – birželio 5 diena.

Opozicija sako nepritarianti valdančiosios koalicijos iniciatyvai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte