Esame labai susiskaldę ir tai greitai nesibaigs – anglikonų arkivyskupas J. Welby’is

Anglikonų arkivyskupas prašė Kenterberyje (Jungtinė Karalystė) susirinkusių vyskupų dėl nesutarimų žmogaus lytiškumo klausimu „nesielgti vieniems su kitais lengvabūdiškai ir nerūpestingai“.

Arkivyskupas Justinas Welby’is (Džastinas Velbis) kreipdamasis į vyskupus per uždarą susitikimą, skirtą Lambeto konferencijos raginimui dėl žmogaus orumo aptarti, kvietė juos laikytis vienybės.

Kvietimas tapo vienu iš labiausiai ginčytinų konferencijos aspektų po to, kai buvo pakeista formuluotė, išbraukiant iš jos dar kartą patvirtintą Lambeto 1.10 punktą, kuriame remiama heteroseksuali santuoka ir atmetama homoseksuali praktika.

Liberalūs vyskupai pažadėjo užginčyti pirminę formuluotę, tačiau vėlesni pakeitimai papiktino konservatyvius vyskupus, kurie teigia, kad ji turėjo likti. Vietoj to jie paskelbė savo rezoliuciją, kuria patvirtino Lambeto 1.10 punktą.

Šiandieninės diskusijos pradžioje arkivyskupas J. Welby’is sakė, kad žmogaus orumas ir lytiškumas „giliai skaldo ne tik anglikonus, bet ir kiekvieną Dievo pasaulinės Bažnyčios dalį“.

„Esame giliai susiskaldę. Tai greitai nesibaigs. Pats Kristus mus kviečia ir į tiesą, ir į vienybę“, – sakė jis.

Arkivyskupas tęsė sakydamas, kad „raginime nesistengiama pakeisti žmonių nuomonės“ ir kad jame „kaip faktas teigiama, jog didžioji dauguma anglikonų didžiojoje daugumoje provincijų ir vyskupijų nemano, kad mokymo pakeitimas yra teisingas“.

„Todėl yra taip, kad visas 1998 m. Lambeto 1.10 vis dar egzistuoja, – sakė jis. – Šis raginimas jokiu būdu nekvestionuoja tos rezoliucijos teisėtumo. Kvietime teigiama, kad daugelis provincijų – dar kartą sakau, manau, turime pripažinti, kad tai dauguma – ir toliau tvirtina, jog tos pačios lyties asmenų santuoka yra neleistina“.

Taip pat teigiama, kad kitos provincijos po kruopštaus teologinio apmąstymo ir priėmimo proceso palaimino ir priėmė tos pačios lyties asmenų sąjungą ar santuoką, „tokiu būdu konstatuojant šiandieninio gyvenimo Komunijoje tikrovę“. Taip pat pridūrė: 1998 m. 1.10 punkte neminimos jokios sankcijos ar pašalinimas. Daug kalbama apie pastoracinę priežiūrą. Turime nuomonių įvairovę.“

Šiandieninės H. Welby’io pastabos atkartoja jo pirmąją pagrindinę kalbą konferencijos pradžioje, kurioje jis sakė, kad nesutarimai dėl žmogaus tapatybės ir lytiškumo „nebus išspręsti šioje konferencijoje“.

Po šiandienos diskusijų konkretūs prašymai, išdėstyti Kvietime dėl žmogaus orumo, bus dar kartą svarstomi vėlesnėje konferencijos sesijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte