ES valstybės pritarė naujoms dirbtinio intelekto naudojimo taisyklėms

ŠaltinisAFP-BNS

27 Europos Sąjungos valstybės narės penktadienį patvirtino svarbų dirbtinio intelekto (DI) naudojimo apribojimo taisyklių rinkinį ir po sunkių derybų įveikė paskutinę kliūtį.

Briuselis pirmą kartą pasiūlė priimti dirbtinio intelekto įstatymą 2021-aisiais, tačiau teksto projektas patvirtintas tik po to, kai pokalbių robotas „ChatGPT“ įsiveržė į DI sceną.

ES valstybės ir įstatymų leidėjai dar gruodį susitarė dėl taisyklių projekto, vadinamo pirmuoju pasaulyje išsamiu DI reguliavimo teisės aktu, ir patvirtinimas po to turėjo būti tik formalumas.

Tačiau kai kurios šalys, įskaitant Prancūziją ir Vokietiją, išreiškė susirūpinimą, dėl kurio kilo baimė, kad DI įstatymo nepavyks įgyvendinti – dėl to prasidėjo naujas derybų dėl jo turinio etapas.

Penktadienį Briuselyje vykusiame susitikime ES ambasadoriai galiausiai pasirašė tekstą, kai Prancūzijos ir Vokietijos susirūpinimas buvo nuramintas.

„Labai džiaugiamės galėdami pranešti, kad (…) ambasadoriai ką tik vienbalsiai patvirtino galutinį kompromisinį tekstą, rastą dėl pasiūlymo dėl suderintų dirbtinio intelekto taisyklių“, – sakė ES rotacijos tvarka pirmininkaujanti Belgija.

Už vidaus rinką atsakingas eurokomisaras Thierry Bretonas (Tjeri Bretonas) pasveikino „istorines, pirmąsias pasaulyje ir novatoriškas“ taisykles.

„Aktas dėl DI sukėlė daug aistrų (…) ir teisingai! Šiandien valstybės narės patvirtino gruodį pasiektą politinį susitarimą – pripažindamos, kad derybininkai rado puikią pusiausvyrą tarp inovacijų ir saugumo“, – sakė jis.

Paryžius ypač siekė, kad įstatymu būtų apsaugoti DI startuoliai, norėdamas užtikrinti, kad taisyklės neuždraustų būsimų „Europos DI čempionų“.

„ChatGPT“ pademonstravo svaiginančią DI pažangą ir parodė, kad ši technologija – generatyvinis DI – kelia daug grėsmių, tačiau taip pat gali atverti naujų galimybių.

Lengvai prieinamas JAV bendrovės „OpenAI“ pokalbių robotas per kelias sekundes gali sugeneruoti iškalbingas esė ir aistringą poeziją, taip pat išlaikyti medicinos ir teisės egzaminus.

Generatyvinio DI programinė įranga, tarp kurios yra ir „Google“ pokalbių robotas „Bard“, gali greitai sukurti tekstą, vaizdus ir garsą iš paprastų kasdienės kalbos komandų.

Europos Parlamentas dėl šio teisės akto teksto turėtų balsuoti kovo arba balandžio mėnesį. Tada jis turėtų būti oficialiai patvirtintas gegužę.

Tačiau įstatymas įsigalios ne iš karto. Kai kurios taisyklės bus pradėtos taikyti per šešis mėnesius, o kiti įstatymo elementai bus pradėti taikyti po dvejų metų nuo įsigaliojimo.

CCIA, viena pagrindinių technologijų lobistų grupių, teigė, kad penktadienio patvirtinimas yra svarbus žingsnis oficialiam teksto priėmimui, tačiau išliko atsargi.

„Nepaisant pastangų patobulinti galutinį tekstą, po to, kai gruodžio mėnesį buvo per anksti paskelbta „pergalė“, daugelis naujųjų DI taisyklių tebėra neaiškios ir gali sulėtinti novatoriško DI taikymo kūrimą ir diegimą Europoje“, – sakė CCIA Europos skyriaus politikos vadovas Boniface’as de Champris (Bonifacas de Šampris).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. taip ir nesupratau kokį įstatymą priėmė EU… Daug beletristikos ir nieko konkretaus. Gal tada nereikia ir rašyti tikių str., jei pats autorius nežino apie ką rašo.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte