ES: UEFA sprendimui dėl stadiono iliuminacijos Miunchene nėra „pateisinimo“

ŠaltinisAP-BNS

Aukšto rango Europos Sąjungos pareigūnas pareiškė, kad negali rasti „jokio pagrįsto pateisinimo“ Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) sprendimui atmesti Miuncheno miesto planus per Europos čempionato Vokietijos ir Vengrijos rinktinių rungtynes apšviesti „Allianz“ areną vaivorykštės spalvomis.

Atmesdama Miuncheno prašymą savo pareiškime UEFA pareiškė suprantanti siūlymo autorių norą skatinti įvairovę ir įtrauktį, bet pabrėžė, kad ji yra „politiniu ir religiniu požiūriu neutrali organizacija“.

„Taip, man labai sunku suprasti, ką UEFA bando padaryti stodama prieš šią Miuncheno miesto tarybos iniciatyvą“, –per spaudos konferenciją prieš trečiadienio mačą sakė Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas.

„Tiesą sakant, aš nerandu tam jokio pagrįsto pateisinimo“, – pridūrė jis.

Pasak M. Schino, šis sprendimas jį dar labiau nustebino todėl, kad Europos futbolo organizacija anksčiau palaikė įtraukties ir kovos su rasizmu kampanijas.

„Jie palaikė visas geras iniciatyvas. Dabar staiga jie iš to padaro problemą“, – kalbėjo pareigūnas.

UEFA, kaip čempionato organizatorė, turinti teisę priimti galutinį sprendimą, nurodė, kad turi atmesti Miuncheno prašymą dėl politinio konteksto, nes jame slypi „žinia, nukreipta prieš Vengrijos nacionalinio parlamento priimtą sprendimą“.

Trečiadienį trumpame pareiškime UEFA nurodė, kad politinį pareiškimą sprendime įžvelgusieji jį suprato neteisingai.

„Priešingai, pats prašymas buvo politinis, susijęs su Vengrijos futbolo komandos dalyvavimu stadione šio vakaro rungtynėse su Vokietija, – nurodė asociacija. – UEFA vaivorykštė nėra politinis simbolis, o mūsų tvirtų įsipareigojimų siekti įvairesnės ir labiau įtraukios visuomenės ženklas“.

Miuncheno mero Dieterio Reiterio (Dyterio Reiterio) prašyme miesto tarybos vardu aiškiai nurodyta, kad tokiu būdu norima išreikšti protestą prieš Vengrijos parlamentarų praėjusią savaitę priimtą įstatymą, pagal kurį bus neteisėta rodyti bet kokią medžiagą LGBT tema nepilnamečiams asmenims.

Žmogaus teisių organizacijos pasmerkė šį teisės aktą kaip diskriminuojantį LGBT bendruomenę ir siejantį homoseksualumą su pedofilija.

Trečiadienį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) pažadėjo imtis veiksmų, kad užkirstų kelią šio įstatymo, kurį dar turi patvirtinti  Vengrijos prezidentas, įsigaliojimui. 

„Vengrijos įstatymas yra gėda“, – pareiškė ji.

Atsakydamas Budapeštas trečiadienį „gėda“ pavadino EK vadovės pareiškimą.

„Europos Komisijos pirmininkės pareiškimas yra gėda, nes jis pagrįstas melagingais įtarimais “, – sakoma vyriausybės pranešime. 

Šis pareiškimas „skelbia šališką politinę nuomonę iš anksto neatliko neatlikus  nešališko tyrimo “, pareiškė Vengrijos valdžia.

Antradienį UEFA nurodė mananti, kad „su diskriminacija galima kovoti tik glaudžiai bendradarbiaujant su kitais“, ir informavo pasiūliusi Miunchenui stadioną vaivorykštės spalvomis apšviesti birželio 28-ąją, kai bus minima Christopherio (Kristoferio) Gatvės diena, ar liepos 3–9 dienomis, kai šiame mieste vyks Christopherio Gatvės dienos savaitė. Futbolo organizacija pabrėžė, kad tokios datos „geriau derėtų su esamomis rungtynėmis“.

Keli kiti Vokietijos stadionai, kuriuose nevyks futbolo čempionatas „Euro 2020“, pranešė nušvisiantys vaivorykštės spalvomis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis