Džihadistai Nigerijoje pagrobė katalikų kunigą

ŠaltinisVATICAN NEWS

Maiduguri miesto Nigerijos rytinėje dalyje esančios Borno valstijos sostinės vyskupas Oliveris Dashe Doeme katalikiškai žinių agentūrai „Fides“ patvirtino, jog džihadistai pagrobė jo vyskupijos kunigą. Pranešama ir apie kitus islamistų išpuolius.

Jaunas kunigas Elijas Juma Wada buvo pagrobtas birželio 30 dieną pakeliui į kitą regiono miestą, kuriame turėjo aukoti padėkos Mišias už savo bičiulio kunigystės dešimtmetį. 

„Meldžiamės už t. Elijo Juma Wada išlaisvinimą. Žinome, kad jis gyvas ir viliamės laimingos šios liūdnos situacijos baigties. Šiuo metu nieko kito negaliu pasakyti“, – „Fides“ sakė Maidagurio vyskupas. 

Nigerijos vyskupai ne kartą yra denonsavę chronišką smurtą ir nesaugumą krašto rytuose. Vienas iš pagrindinių kaltininkų – islamo ekstremistai, priklausę Boko Haram judėjimui, vėliau skilę į savarankiškai veikiančias grupuotes, kurios atliko daugybę teroro aktų, plėšimų, padegimų, nužudymų. Žmonių grobimas pasipelnymo tikslais – taip pat viena iš jų veiklos sričių. Neretai jie taikosi į krikščionių bendruomenes, dvasininkus, bažnyčias, tačiau nuo jų žiaurumo, godumo ir noro valdyti kenčia ir musulmonų bendruomenės. 

Liepos 5 dieną pranešta ir apie dar vieną ataką Kadunos valstijoje, kurios metu buvo pagrobta 140 mokinių. Islamo ekstremistų akyse mokyklų atvirumas berniukams ir mergaitėms, jose dėstomos disciplinos yra vakarietiškos įtakos vaisiai, todėl jų veikla turi būti nutraukiama bet kokiomis priemonėmis. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis