REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Duomenys rodo, kad susituokusios, bažnyčioje besilaikančios poros yra vienos laimingiausių

ŠaltinisCNA

Remiantis žymaus JAV sociologijos profesoriaus surinktais duomenimis, susituokę ir reguliariai bažnyčią lankantys vyrai ir moterys yra vienos laimingiausių porų.

Bradas Wilcoxas (Bredas Vilkoksas), Virdžinijos universiteto sociologijos profesorius ir šios mokyklos Nacionalinio santuokos projekto direktorius, šią savaitę laidai „EWTN News Nightly” sakė, kad savo naujausią knygą „Santuoka. Kodėl amerikiečiai turi pasipriešinti elitui, kurti tvirtas šeimas ir išgelbėti civilizaciją” (Get Married: Why Americans Must Defy the Elites, Forge Strong Families, and Save Civilization) parašė po to, kai iš savo studentų išgirdo nuogąstavimų dėl dabartinės santuokos būklės. „Jie šiek tiek nerimauja dėl savo santuokos perspektyvų, ypatingai Virdžinijos universiteto studentės”, – „EWTN News Nightly” laidos vedėjai sakė B. Wilcoxas. – Taigi toks jų susirūpinimas paskatino mane parašyti knygą apie suaugusiųjų santuokos svarbą [ir] vertę”.

Priešingai paplitusiai nuomonei, pasak autoriaus, duomenys rodo, kad susituokę vyrai ir moterys yra gerokai laimingesni nei nesusituokę.

„Mes girdime daug istorijų, kuriose kalbama apie tai, kad, pavyzdžiui, [moterys] yra nelaimingos santuokoje ir nelaimingos kaip motinos”, – sakė jis, cituodamas neseniai vietos žiniasklaidoje pasirodžiusį pranešimą, kuriame teigiama, kad „susituokusios motinos yra mažiau pasiturinčios” nei „vienišos, vaikų neturinčios moterys”.

„Iš tikrųjų duomenys nubrėžia visiškai priešingą kryptį, – teigė sociologas. – Matome, kad tiek moterų, tiek vyrų kelias į gerovę ir laimę eina per santuoką. Pavyzdžiui, tiek susituokusios moterys, tiek vyrai beveik dvigubai dažniau būna labai patenkinti savo gyvenimu, palyginti su nevedusiais bendraamžiais.”

„Tikrai nėra grupės, kurioje vyrai būtų tokie laimingi kaip vedę tėčiai, o moterys – kaip ištekėjusios motinos, – sakė B. Wilcoxas. – Taigi, kad ir kaip sunku būti santuokoje [ar] koks sunkus būtų buvimas tėvais, daugumai amerikiečių sutuoktinio ir vaikų turėjimo privalumai yra gana dideli.”

Autorius teigė, kad laimės veiksnys dar labiau pasireiškia susituokusioms poroms, kurios reguliariai lanko bažnyčią.

„Iš šių duomenų matome, kad poros, kurios kartu lanko bažnyčią, maždaug 15 procentinių punktų dažniau yra labai laimingos savo santuokoje, – sakė jis. – Priklausomai nuo duomenų rinkinio, jų skyrybų tikimybė yra maždaug 30-50 proc. mažesnė.”

Pasak sociologo, šie aukšti rodikliai taip pat lemia didesnį susituokusių porų seksualinį pasitenkinimą.

„Manau, kad mane labiausiai nustebino tai, kad jie ne tik vidutiniškai yra labiau seksualiai patenkinti, bet ir tai, kad poros, kurios kartu lanko bažnyčią, yra linkusios turėti daugiau lytinių santykių nei poros, kurios visai neina į bažnyčią, – kalbėjo autorius. – Taigi poros, kurios kartu eina į bažnyčią, gauna daugiau naudos”.

Pastaraisiais metais mažėjantis skyrybų skaičius yra padrąsinantis ženklas, pažymėjo jis, nors apskritai mažėjantis santuokų skaičius kelia savų problemų.

„Septintasis dešimtmetis buvo žinomas kaip skyrybų revoliucija, – sakė JAV sociologas. – Tačiau nuo to laiko skyrybų sumažėjo. Bent jau šiandien mes manome, kad gerokai mažiau nei 1 iš 2 besituokiančių porų galiausiai išsiskirs. Arba, kalbant pozityviau, dauguma šiandien besituokiančių porų ketina išsiskirti.”

„Kadangi santuoka yra stabilesnė, matome, kad vis daugiau vaikų auga stabiliose susituokusiose šeimose”, – sakė G. Wilcoxas. – Tai gera žinia. Bloga žinia ta, kad suaugusių amerikiečių santuokų skaičius vis dar gana smarkiai mažėja. Tai vadinama Amerikos širdies užvėrimu.”

Duomenys jau seniai atskleidžia, kad santuokų skaičius nuolat mažėja kiekvienoje amžiaus grupėje po Tyliosios kartos (angl. Silent Generation) – 1928-1945 m. gimusių amerikiečių grupės. Neseniai „Pew” atlikto tyrimo duomenimis, tik 30 proc. santuokoje esančių Tūkstantmečio kartos atstovų gyvena kartu su sutuoktiniu ir vaiku, palyginti su 70 proc. Tyliosios kartos atstovų tuo pačiu gyvenimo etapu.

Praėjusiais metais minėtas JAV sociologas teigė, kad smarkiai mažėjantis santuokų skaičius tarp jaunesnių amerikiečių jam kelia nerimą.

„Daug suaugusiųjų – daugiau nei trečdalis jaunų suaugusiųjų, kuriems šiandien yra 20 metų – niekada nesusituoks, – tuomet teigė jis. – Tai rekordinė demografinė teritorija, į kurią žengiame.”

Nacionalinė santuokos savaitė JAV minima kiekvieną vasario 7-14 d. ir sutampa su Pasauline santuokos diena, kuri minima antrąjį vasario sekmadienį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte