Duok savo širdžiai pailsėti

Dominikonas Žanas Renė Bušė (Jean-René Bouchet) (1936-1987) kelioms kartoms liko įsimintina asmenybė, pirmiausia dėl savo žmogiško jautrumo ir dėl įvairiapusiško krikščioniškųjų tradicijų suvokimo.

Jis buvo puikus Rytų ir Vakarų Bažnyčios Tėvų žinovas, puikiai išmanė savo ordino istoriją bei tradiciją, buvo naujokų magistras Tulūzos provincijoje, Strasbūro vienuolyno prioras ir iki pat savo mirties ‒ Prancūzijos dominikonų provincijos provincijolas. Nuo 1978 m. redagavo labai skaitomą žurnalą La vie spirituelle („Dvasinis gyvenimas‟). Nepakartojamu pamokslavimo stiliumi, paskaitomis, straipsniais, vadovaujančiomis pareigomis jis daug prisidėjo prie dominikonų Ordino atsinaujinimo ir klestėjimo 1970-1980 m.

Knyga Jei tu ieškai Dievo“ pasirodė 1982 m. ir tapo nuolat perleidžiamu krikščioniškuoju bestseleriu, nes yra prieinama ir priimtina visiems, norintiems savo gyvenime susitikti Dievą. Ji visus kviečia ir drąsina žygiuoti šiuo džiaugsmingu ieškojimo keliu, kaip sako autorius, nuotykių keliu, nesvarbu, ar tame kelyje pasitaiko kovų ir nesėkmių. Toks yra ir pats gyvenimas.           

Per visą gavėnią kasdien skelbsime po nedidelę šios knygos ištrauką, kad ji jums taptų kasdiene dvasine duona gavėnios kelionėje į Prisikėlimo šventę.

Tu, kuris ieškai Dievo, tu, kurio širdis ima spurdėti, išgirdusi šį keistą žodį, neišsigąsk. Leisk šiam vardui aidėti, lyg skleisti bangas tavo gyvenime. Klausykis įtempęs ausis. Jeigu nuo Dievo suvirpėjęs žmogus atsiliepia taip, lyg ruoštųsi į karą, jis pradeda blogai. Gromuliuok, vis gromuliuok šį mielą tavo širdžiai vardą. Kartok: Dievas, Dievas.

Pradžioje pasirūpink verčiau sėkla negu dirva. Klausykis, dar ir dar klausykis. Dievas yra gyva būtybė. Jeigu Jis panorės tave sužavėti ir apsigyventi pas tave, ir jei tu priimsi Jo kvietimą, Jis ras kelią į tavo širdį. Tik nustok blaškytis. Duok savo širdžiai pailsėti ir, jei gali, atsipūsk. Bet kokiu atveju, neišsigąsk.

Iš prancūzų kalbos vertė Inga Barbora Kazakevičiūtė

Kitas straipsnisLauk nesudėdamas akių

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis