Dr. Valdas Kilpys. Be vienybės toli nenuplauksim

Prieš metus gėrėme kavą su žmogumi į kurio nuomonę įsiklausau. Tada nuskambėjo žodžiai, kuriuos prisiminiau dabartinės imigrantų krizės kontekste: „Džiaukimės paskutiniais ramiais Lietuvos gyvenimo metais“. Tada bandėme modeliuoti pavojus, tačiau neatspėjome. Buvo tik nuojautos, kurios pasitvirtino su kaupu.

Mūsų valstybė įžengė į periodą, kuris pareikalaus didžiulio piliečių susiklausymo. Pavojaus akivaizdoje tai nėra lengva, nes įsijungia masių psichologijos mechanizmai, kurie karštligiškai verčia ieškoti kaltų. Dėl Lietuvai stojant į Šengeno erdvę ištaškytų europinių lėšų ir atvirų sienų kalta lieka dabartinė valdžia. Dabarties metu populiariausia laikysena yra valdančiųjų kritikavimas ir net keikimas.

Dar viena masiškai pasireiškianti žmonių reakcija — krizės ignoravimas. Suprask, nieko čia tokio: Graikijoje, Italijoje ne tiek tų imigrantų ir nieko, išgyvena. Abu požiūriai nei nauji, nei išskirtiniai (panašiai buvo kalbama prieš sovietų okupaciją: vyravo dvi nuomonės — „nieko tokio“ ir „niekas nevyksta“). Tačiau faktas yra tai, kad mūsų valstybės laivas įplaukia į labai neramius vandenis. Nelegaliai sieną kertantys imigrantai yra tik vienas iš pavojų. Krizė yra kompleksinė.

Teisybės dėlei būtina pasakyti, kad valdantieji padarė beveik viską, kas įmanoma blogiausio, kad visuomenė susipriešintų. Dar tuomet, kai Ūsuotas Tarakonas tik grasino imigrantais, dėl noro žūtbūt prastumti įstatymus, kuriems nepritaria dauguma Lietuvos gyventojų (Stambulo konvencija, Partnerystės įstatymas ir t.t.), esantys pozicijoje patys pradangino žmonių suteiktą pasitikėjimą.

valdantieji padarė beveik viską, kas įmanoma blogiausio, kad visuomenė susipriešintų.

Tai yra viena iš priežasčių, kodėl suvaldyti nelegalių imigrantų krizę dabartinei valdžiai bus labai nelengva. Susiduriama su situacija, kai bet koks valdančiųjų veiksmas priimamas skeptiškai ar net priešiškai. Per trumpą laiką TS-LKD iššvaistė ne tik rinkimuose gautą pasitikėjimą, bet ir gerokai rimtesnius dalykus: moralinį autoritetą, dešiniąsias prokrikščioniškas vertybes, galiausiai iš rankų paleido „antirusiškumo vėliavą“, kuri dažnai gelbėdavo partiją sumažėjus reitingams.

Mums, kaip valstybei, tai nieko gero nežada. Jau dabar su didele tikimybe galima prognozuoti, kad rasis nauja, radikalesnė dešinioji politinė jėga. Atsižvelgiant į valstybei iškilusio pavojaus dydį ir pobūdį, tai veikiau prasta, nei gera naujiena. Politinio stabilumo trūkumas yra tai, ko labiausiai reikia į Rytus esantiems mūsų kaimynams.

Girdžiu nepatenkintųjų argumentus, kad gudročiai konservatoriai siekia politinių tikslų naudodamiesi imigrantų krize. Kviečia vienytis tik po jų partijos vėliava, mažiau kritikuoti ir veikti išvien. Toks kvietimas reikalingas ir svarbus, bet, pasikartosiu, pasitikėjimo apkabos tuščios. Ir dėl to kalti patys valdantieji.

Blogiausia, kas galėtų nutikti artėjančioje Seimo rudens sesijoje, būtų toks pat beatodairiškas ir siaurakaktiškas prieš šeimą nukreiptų įstatymų priėmimo forsavimas. Esu tvirtai įsitikinęs, kad neilgtrukus nelegalūs imigrantai susivoks ir patirs, kad jų ateitis miglota, o Lietuvoje ne visuomet šviečia saulė ir tuomet galima tikėtis bet ko: smurto protrūkių, riaušių stovyklose ar masinių pabėgimų. Apie provokatorių, piktavalių ir agresyvių asmenų sąmoningą siuntimą iš Rytų net nekalbu. Sumaištis — jų „darbas“.

Esant tokiai situacijai valstybės laivui reikia, pirmiausiai, išmintingo ir aktyvaus kapitono, kurio pasigendama. Ir, antriausiai, išmanančių vairininkų, kuriais, regis, niekas nebepasitiki. Ak, tiesa, patys jūreiviai ir net keleiviai turi imtis realių darbų, o ne dienomis taukšti apie maišto galimybę.

Be vienybės toli nenuplauksim.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

  1. „Be vienybės toli nenuplauksim“. O, kas duoda tą vienybę? Žinau, kad šėtonas yra SKALDYTOJAS, t.y. visus kaltina ir taip išardo vienybę. Taip pat, žinau, kad jėga, kuri gali suvienyti yra Šventoji Dvasia. Turime atrasti tikėjimą į Dievą.

    • Iš pasaulio dvasios nieko nesitikėk, bet tai kas neįmanoma žmogui, viskas įmanoma Dievui. Uoliau melskimės ir pasitikėkime tik Dievu.

  2. Matosi is pasirasimu , kyla naujios radikalios politines jiegos ir Dievas yra ju viltis :)))))))) Baikite tas nesamones, jus religiniai fanatikai. Tikejimas i dieva simtmeciais neisprende jiokios problemos. Nebent padejio atsipalaiduoti jusu silpnai issivysciusi poziuri i realiai jus supanti pasauli. Mulkynas.

  3. Mulkynas, bet tu mane įveik savo dvasios galia. Neįveiksi, nes tu esi tik dūmas besidraikantis vėjuje. Tikėji.u į Dievą žmogus su Jo pagalba pakelia visas negandas, kas ir padaro jį dvasios galiūnu.

  4. Valdžia atsitraukia ir iš Dieveniškių. Štai ką reiškia „Šeimų Maršo“ ramus ten atvykimas patalkininkauti. Iš kur ta jėga šiame judėjime? O aš jums priminsiu kunigo Arnoldo Valkausko maldą gegužės 15 d. Vingio parke, kai jis paklausė tūkstantinės minios – ar pasimeldžiam? Visi vieningai šaukė – Pasimeldžiam. Tada kunigas pakviečia – JĖZAU, ateik į mūsų širdis, visi atsakydami, šaukia – Jėzau ateik į mūsų širdis. Lygiai taip pat buvo pakviestas Jėzus ateiti į mūsų šeimą, Tėvynę. Štai tada suvokiau, kad viskas jau padaryta, nes Jėzus ateina ten, kur yra kviečiama. Ir jei Jis ateina, tai, anot vysk. Kęstučio Kėvalo – „Maža nepasirodys“. Nes ten, kur Jėzus, ten yra ir Šventoji Dvasia su galinga jėga prieš kurią niekas negali atsilaikyti ir paprieštarauti. Neleis Ji išpuikti, nes moka išpuikėlius pastatyti į vietą. Tad, veikime vieningai ir bendrai vardan tos Lietuvos, o ne dėl savo naudos.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis