Dr. Rimantas Jonas Dagys. Bėda – Šveiko nuotykių studijos nebegali padėti Vyriausybei

Žinome premjerės I. Šimonytės „stalo“ knygą „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“, kurią parašė čekų komunistas J. Hašekas. Jis 1918 metais atvyko į Maskvą ir įstojo į Rusijos komunistų partiją (bolševikų), tarnavo Raudonojoje armijoje. 1920 metais, III komunistų internacionalo siūlymu, grįžo į Prahą, kur netrukus pradėjo gyventi bohemiškai.

Nesigilinsiu į šios sovietų Rusijoje garbinamos knygos „auksines“ mintis. Neramu tai, kad joje negausiai rasim naudingų patarimų mūsų pasimetusiai, žemokos kvalifikacijos vyriausybei šiuo metu, kai ekonominė situacija šalyje su kiekviena diena prastėja. Tiesa, yra viena Šveiko mintis, kad alų branginančios vyriausybės laukia prasta ateitis… Gal todėl valdantieji mėgina šią mintį pritaikyti „šiuolaikiškai“ – liberalizuojant narkotikų naudojimą.

Regime, kad be patriotinės retorikos nematyti jokio aiškaus valdančiųjų plano, kaip padėti žmonėms ir verslui, kad jie kuo mažiau nukentėtų.

Juk vargu, ar žymesnis nei kaimyninėse šalyse akcizų kėlimas kurui sumažins prekių kainas ir padidins mūsų verslo konkurencingumą. Visiems akivaizdu, kad ES „žalioji politika“ yra dažnai tik „naujo biznio“ projektai, ne visada naudingi Lietuvai. O įvardinimą kas „žalia“, o kas ne dažnai lemia didžiųjų valstybių „biznio“ interesai.

Nesibaigiančios „mokyklų reformos“ kelia neviltį. Tapo akivaizdu, kad tuoj nebeliks mokytojų, nes neliko deramos pagarbos mokytojui, valstybinėms mokykloms keliamos užduotys neparemtos pinigais, o Sąjūdžio metais puoselėta tautinės mokyklos koncepcija atiduota į archyvus.

Ignoruojamas faktas, kad kainas energetikoje diktuoja ne rinka, bet Rytų kaimynas. Todėl energetikoje ir toliau „maitinami“ mažai kam reikalingi tarpininkai, tarsi jie galėtų turėti įtakos V. Putinui.

Socialinių reikalų ir darbo ministerija daro viską, kad neįgaliesiems būtų sunkiau apginti savo teises, nes jų neįgalumą dabar nustatinės medicininio išsilavinimo neturintys vadybininkai. Paskutinis ministerijos „sumąstymas“ – senėjančioje visuomenėje mažinti vietų kiekį globos įstaigose nestatant naujų!

Nežiūrint „Sveikatos ministro“ siunčiamų „žinučių”, sveikatos įstaigų mažėja, jose eilės didėja. Šalia to pasirodo, kad karui ruošiamės irgi tik „žinutėmis“, nes nei vienam gydytojui nepasakoma, ką tokiu atveju reikėtų daryti.

Vidaus reikalų ministerija, kuriai vadovauja ministrė, anksčiau aistringai kovojusi prieš tiesioginius, ne konkursinius pirkimus, nemato nieko blogo, kad tokių pirkimų mastas tapo milijoninis, kada, vadovaujant valdantiesiems, jie pradėjo organizuoti LITEXPO pasiruošimus NATO viršūnių susitikimui.

Ir toliau proteguojami prekybos tinklai, kitaip nei ne vienoje ES valstybėje, praktiškai visiškai iš rinkos išstūmė smulkiuosius prekybininkus. O būtent tai ir lemia didesnes prekių kainas. Juk jau įrodėme, kad galimų kartelinių susitarimų tarp tinklų kontroliuoti negebame.

Pamatėme, kaip mūsų valdantiesiems „rūpi“ mums pieną tiekiantys ūkininkai, gaunantys centus už pieną. Jie aiškiai pasakė, kad Žemės ūkio ministras gerai daro, kad tuo nesirūpina.

Galima būtų tęsti, tačiau ir taip aišku, kad sunku tikėtis iš liberalų, konservatorių, kaip ir opozicijoje (?) esančių socialdemokratų, kokios nors išminties, kai jie pastoviai abejoja dėl savo lytinės tapatybės. Na, bet norėtųsi nors elementaraus išmanymo. Gal galėtume parekomenduoti premjerei paskaityti kokią kitą sudėtingesnę knygą, nei „Šveiko nuotykiai“? Kitaip bus sunku iškęsti iki kitų rinkimų, kaip ji rekomenduoja.

Tai kokią knygą parekomenduotumėte?

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

14 KOMENTARAI

 1. Taikli apžvalga. Bakalaurininkams ir pretty dolls rimtesnes knygas skaityti sudėtinga, o juolab suprasti kas jose parašyta.
  Siūlyčiau XXI a. komjaunuoliams=konservatoriams pasiskaityti apie save- rašytojo Andriaus Jakučiūno politines įžvalgas „Naujųjų laikų komjaunuoliai”. Nereikia stebėtis, kad komjaunuoliams patinka komunistiniai hašekai, juk sava dvasia. O naujųjų laikų komjaunuolių ideologai- naujieji nevzorovcai: raselės, andriukai ir Co jau atvirai gina ne broliukus latvius, o putiniškus propagandos kanalus- „dožd” ir pan.

 2. Galime purkštauti kiek norim, bet Hašeko „Šveiko nuotykiai” yra viena geriausių antikarinės satyros knygų apskritai. Ir čia visai nesvarbu, ar Hašekas buvo komunistas (o, beje, kuo čia geresnis draugas Nausėda, tik Hašeko laikais komunistinė idėja dar nebuvo iki galo diskredituota, skirtingai nuo mūsų prezidento polėkių), ar ją mėgsta Šimonytė, ar jos nemėgsta tūlas antikomunistas. Bėda tik ta, kad tą knygą suprasti reikia šiek tiek patreniruotų smegenų.
  Dėl vargšų pienininkų reikėtų nepamiršti, kad visai neseniai pieno kainos buvo jau už debesų, o ūkininkai ir perdirbėjai skaičiavo fantastinius pelnus. Tik niekas nesiūlė paaukoti labdarai, pasidalinti pelnu… Tačiau kaip ir visur rinkos ekonomikoje, visą laiką banknotus maišais netempsi. Atėjo pavasaris pajudėjo logistika, ir kainos, savaime suprantama, nukrito. o ūkininkai, matyt viską, ką uždirbę iššvaistę, vėl pareikalavo DUOTI. Kažkada gal reikėtų išmokti ne tik uždirbti, bet ir investuoti, draustis bei taupyti. Kita vertus, pas mus supirkėjų monopsonija katastrofiška, bet čia jau kita tema.
  Kitos straipsnio idėjos normalios, nors ir gerai žinomos

  • Hašeko laikas balševikai jau buvo bolševikais ir prieš juos žmonės kovojo frante, tame tarpe ir Lietuvoje… Žemdirbiai už pieno litrą gauna 15 -30 centų, o jūs kiek mokate už litrą pieno?

 3. Šimonytei reikėtų paskaityti žymaus XVI a. Naujojo Pasaulio vyskupo Bartholome de Las Casas ,,Trumpa indėnų sunaikinimo istorija” – per maža šį veikalą pavadinti kronika, tai yra jau tikra epopėja. Labai įdomu, kieno rankose iš tikrųjų yra knygų leidyba Lietuvoje – sprendžiant iš visiškai jokios vertės neturinčių leidžiamų knygiūkščių, švabmasoniai jau ir čia prikišę savo nagus: senoji literatūra jau išimta tiek iš bibliotekų, tiek ir iš knygynų, ir slaptoji literatūros cennzūra vykdoma visu pajėgumu. B. de Las Casas veikale yr qatokie žodžiai: ,,Tūkstančiams žmonių mes esame sukūrę pragarą žemėje – kaip galime tikėtis, kad Dievas mums atleis?!”

 4. Labai teisingai visą švabomasonų statytinių Lietuvos griovimo, kenkimo ir sabotažo politiką įvardinta.
  Tiksliau įvardinti ko gero nebūtų įmanoma.
  Visus šiuos švabomasonų statytinių veiksmus įvardijus yra aišku, kad tiek padaryto blogio negali kilti netyčia, ar dėl tarkime nepagalvojimo ir neapsižiūrėjimo.
  Akivaizdu, kad tai tikslingas veikimas, tyčinis kenkimas.
  Turime juos suvieniję jėgas, mintis ir širdis patraukti ir atverti kelią sąžiningiems, vertybiškiems, pilietiškiems, bei veikliems žmonėms, kurių Lietuvo yra daug.

   • Pradžioje nuspreskime, už ką nebalsuosime. Skiraimoji riba, LGBT ideologijos palaikymas ir Rusijos palaikymas. Tad konsevetoriiai, liberalai, socialdemokratai visokie paleckininkai ir celofanai atkrenta. Su visais kitus turime versti susitelkti.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte