Dnipre per oro smūgį gyvenamajam rajonui žuvo mergaitė

ŠaltinisAFP-BNS

Centriniame Ukrainos Dnipro mieste per oro smūgį gyvenamajam rajonui žuvo dvejų metų mergaitė ir buvo sužeisti dar mažiausiai 22 žmonės, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Per ataką, dėl kurios ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis kaltino Rusiją, buvo iš dalies sugriauti du dviaukščiai pastatai, 10 privačių namų, parduotuvė, apgadintas dujotiekis, sakė regiono gubernatorius.

Po šeštadienio smūgio iš griuvėsių buvo ištraukta žuvusi mergaitė.

„Naktį iš namo… griuvėsių ištraukti mergaitės palaikai, – anksti sekmadienį per „Telegram“ pranešė Dnipropetrovsko srities gubernatorius Serhijus Lysakas. – Jai buvo ką tik suėję dveji.“

Anksčiau jis sakė, kad buvo sužeisti penki vaikai ir kad trijų berniukų būklė sunki.

„Sužeisti 22 žmonės, penki iš jų yra vaikai“, – naujausiame savo įraše nurodė gubernatorius.

V. Zelenskis šeštadienį socialiniame tinkle „Facebook“ apkaltino Rusiją: „Rusai atakavo miestą. Rusija dar kartą įrodė, kad yra teroristinė valstybė. Rusai atsakys už viską, ką padarė prieš mūsų valstybę ir žmones.“

V. Zelenskio paskelbtame vaizdo įraše matyti gelbėtojai, tikrinantys pastato griuvėsius. Prezidentas sakė, kad po griuvėsiais dar yra žmonių.

Naujos atakos

Rusija praėjusią naktį atakavo Ukrainos miestus penkiais dronais „Shahed“ ir šešiomis raketomis, pranešė ukrainiečių kariškiai.

Nurodoma, kad oro gynyba numušė keturias sparnuotąsias raketas ir tris dronus kamikadzes.

„Okupantai tęsia naktines bepiločių ir sparnuotųjų raketų atakas Ukrainos teritorijoje prieš karinius ir ypatingos svarbos infrastruktūros objektus“, – nurodė Ukrainos oro pajėgų vadovybė.

Nurodoma, kad nuo 1 val. iki 4 val. rusai panaudojo penkis iranietiškus kovos dronus „Shahed-136/131“, paleistus iš Briansko srities, ir šešias sparnuotąsias raketas Ch-101/Х-555, paleistas iš šešių strateginių bombonešių TU-95ms Kaspijos jūros rajone.

„Oro pajėgos… sunaikino keturias sparnuotąsias raketas ir tris kovos dronus“, – nurodoma pranešime.

Apie 1 val. nakties oro pavojus buvo paskelbtas daugelyje Ukrainos sričių, įskaitant Kyjivo. Kiek vėliau pranešta, kad aplink sostinę veikia oro gynybos sistemos.

Kyjivo administracijos vadovas Serhijus Popko ryte pranešė, kad iki sostinės nė vienas oro taikinys neatskrido ir kad visus juos oro gynyba sunaikino jiems dar esant toli nuo miesto.

Rusijos oro smūgių Ukrainoje pastarosiomis savaitėmis padaugėjo, kaip ir įsiveržimų į Rusijos teritoriją. Šeštadienį per ukrainiečių apšaudymą Rusijos Belgorodo srityje žuvo du žmonės, pranešė vietos gubernatorius.

Kyjivas jau keli mėnesiai sako, kad rengiasi dideliam kontrpuolimui prieš Maskvos okupacines pajėgas ir sieks atkovoti teritorijas, Rusijos užimtas nuo 2022 metų vasario.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte