REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Diktatūra Nikaragvoje sulaikė daugiau nei 500 tūkst. eurų, paaukotų Bažnyčiai

ŠaltinisCNA

Neseniai Nikaragvos laikraščio „El Confidencial” atliktas tyrimas atskleidė, kad Danielio Ortegos diktatūra sulaikė daugiau kaip pusę milijono dolerių, kuriuos JAV vyskupų humanitarinės pagalbos agentūra „Catholic Relief Services” (CRS) paaukojo Bažnyčiai Estelio mieste.

Nepriklausoma žiniasklaida birželio 2 d. pranešė, kad, remiantis su vyskupija susijusiais šaltiniais, 563 206 JAV dolerių (daugiau nei 524 tūkst. eurų) auka buvo teisėtai pervesta 2012 m. birželio 14 d. Carito organizacijos.

Labdaros organizacija, kurios juridinio asmens statusą 2022 m. vasario 7 d. panaikino Nacionalinė asamblėja, sutiko, kad pinigai būtų vyskupijai, kurios apaštalinis administratorius šiuo metu yra vyskupas Rolando Álvarezas (Rolandas Alvaresas). Vasario mėnesį prelatas buvo nepagrįstai nuteistas 26 metams ir keturiems mėnesiams kalėjimo, režimo apkaltintas išdavyste.

Naujienų portalas teigė, kad dalis pinigų buvo skirti ligoninės statybai.

„Kaltinimas pinigų plovimu yra nepagrįstas, nes lėšos yra švarios, pinigai priklauso Estelio vyskupijai, o vyskupija sprendžia, kaip tinkamiausiai juos panaudoti”, – „El Confidencial” sakė šaltinis.

Laikraštis taip pat pranešė, kad, be to, kad režimas sulaikė pinigus, šioje byloje buvo sulaikyti aštuoni vyskupijos žmonės, „atliekant įtariamą tyrimą dėl pinigų plovimo”.

Suimti du kunigai, visi kiti – pasauliečiai.

Gegužės 27 d. Nikaragvos policija užblokavo Bažnyčios banko sąskaitas šalyje, o vėliau apkaltino ją pinigų plovimu.

Režimas teigė radęs šimtus tūkstančių dolerių, paslėptų įvairių vyskupijų, tarp jų Matagalpos ir Estelio, kur įkalintas R. Álvarezas yra vyskupas ir apaštališkasis administratorius, patalpose.

Tačiau žmogaus teisių gynėjai teigia, kad kaltinimai nebus pagrįsti.

„Tikimės, kad atitinkamos valdžios institucijos, išsiaiškinusios šią situaciją, sustabdys prevencines priemones, nukentėjusieji grįš prie savo užduočių ir toliau dirbs mūsų mylimos Nikaragvos pažangos ir vystymosi labui”, – sakė šaltiniai vyskupijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte