Dėl pabėgėlių srautų gali būti skelbiama ekstremalioji situacija – A. Bilotaitė

ŠaltinisBNS

Ženkliai išaugus per Baltarusijos sieną atvykstančių pabėgėlių srautams, gali būti skelbiama ekstremalioji situacija, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pasak ministrės, yra sudėlioti trys scenarijai: šiuo metu veikiama pagal scenarijų A, kai į sienos kontrolę ir migrantų srautų suvaldymą įtrauktos visos Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pavaldžios tarnybos bei teikiama parama iš šaulių, kariuomenės.

„Esame nusimatę ir kitą scenarijų, tai scenarijus B, priklausys nuo situacijos, tai yra ekstremaliosios situacijos skelbimas. Ir manome, kad jeigu skaičiai tikrai didės, matysime, kad reikalingas dar efektyvesnis atsakas, skelbsime ekstremalią situaciją. Na, o scenarijus C jau yra priedangos plano jungimas: tai kraštutinis, kai situacija visiškai sudėtinga ir reikia kariuomenės pagalbos“, – penktadienį žurnalistams Pabradėje sakė ministrė.

Sprendimas dėl to, ar skelbti ekstremaliąją situaciją gali būti priimtas pirmadienį.

„Stebėsime situaciją šį savaitgalį ir tikriausiai pirmadienį priiminėsime sprendimus“, – sakė ministrė.

Penktadienį ji lankėsi Pabradėje, Švenčionių rajone, kur statomas palapinių miestelis, leisiantis apgyvendinti iki 350 neteisėtų migrantų, nebetelpančių Užsieniečių registracijos centre.

„Kadangi mes matome didžiulius neteisėtų migrantų srautus, priimtas sprendimas pradėti statybą palapinių miestelio, ir čia, Pabradėje, jau vyksta statybos. Šiandien jos yra pradėtos ir sekmadienį jos turėtų jau būti užbaigtos, o jau priimti žmones galėsime pirmadienį“, – sakė A. Bilotaitė.

Pasak jos, miestelyje bus įrengtos dvi dalys: 80 vietų karantinavimui bei 270 apgyvendinimui.

Ji akcentavo, kad jame bus apgyvendinami tik vieniši vyrai, o šeimos su vaikais, neįgalūs, pagyvenę ar kitaip pažeidžiami žmonės apsigyvens kitose patalpose.

Ministrės teigimu, šiuo metu ieškoma, kur, esant reikalui, būtų galima plėstis.

A. Bilotaitė sakė, kad dėl Lietuvos pasienyje susidariusios situacijos pagalbos prašoma ir tarptautiniu lygiu.

Iš viso nuo metų pradžios sulaikyti 328 trečiųjų šalių piliečiai, kurie neteisėtai kirto Lietuvos valstybės sieną iš Baltarusijos. Nuo birželio 1 dienos neteisėtai sieną kirto 140 migrantų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. Kodėl tuos pabėgėlius priima,apsukti ir atgal iš kur atėjo,o ekstriamali padėtis tam ,kad neįvyktų Šeimos sąjūdžio mitingas ,bailiai ,dreba dėl kėdžių!!!

  2. Nesuprantu, kodel juos reikia apgyvendinti, islaikyti, jeigu jie NETEISETAI kirto siena. Cia gi nusikaltimas. Susodint visus i kalejima, arba apsukt atgal. Juk anksciau nuskrisdavo i kita sali be vizos, isodindavo atgal i lektuva ir baigti reikalai. Kokia suvereni valstybe, jeigu pati negali nuspresti, ka daryti su pazeidejais…

  3. Jeiga ką, tai Veryga jau įvedė ekstremalią situaciją 2020-02-21, kažkaip negirdėjau, kad ji būtų atšauka. Tai jau dabar bus ekstremali ant ekstremalios ir jau niekada nebepasibaigs?

  4. Absurdas, dar vieną nesąmonę sugalvojo. Kokie pabėgėliai? Kur jie? Aūūūū. Tai tik prisidengiant dar vienu melu, nori įvest visišką totalitarinę kontrolę šalyje.

  5. eiliniai pilieciai privalo pasienyje pateikti dokumentus, vizas, covido testus, QR kodus ir t.t., o kai kam nereikia nieko. Teisineje valstybeje tai nesuvokiamas akibrokstas. Nuo kada esame isipareigoje kurti gerove sienos pazeidejams visu mokesciu moketoju saskaita.
    Ar jie ten, valdzioje nebeturi teisininku? O gal prarado sveika nuovoka?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis