Dėl išaugusių elektros kainų Šviesų festivalis turės būti kitoks – Klaipėdos meras

ŠaltinisBNS

Kad dėl išaugusių elektros kainų neatrodytų kaip puota maro metu, artimiausias Šviesų festivalis turės būti kitoks, sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis socialiniuose tinkluose paskelbė klaipėdiečių apklausą, kurioje klausia, ar drastiškai brangstant energijos resursams šią žiemą Klaipėdoje turėtų vykti tradicinis Šviesų festivalis.

V. Grubliausko teigimu, ši apklausa parodys dvi galimybes – nedaryti nieko ir laukti kol situacija pagerės arba ieškoti sprendimų, kurie būtų adekvatūs esamai situacijai dėl išaugusių elektros kainų. 

„Aš vertinčiau simbolinės apklausos rezultatą kaip postūmį ieškoti kitų galimų sprendimų būdų, kurie nekeltų erzelio, nepykintų, neskaudintų nieko ir neatrodytų kaip puota maro metu arba išlaidavimas visiškai neatsižvelgiant į tai, kas vyksta pasaulyje“, – BNS sakė Klaipėdos meras.  

Anot jo, tai nėra oficiali Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbta apklausa, tačiau padės susidaryti gyventojų nuomonę šiuo klausimu.

„Tai ne ta formalioji apklausa, kurią inicijuoja meras, suburia komisiją, suformuoja klausimą, po to jau skelbia tą apklausą, mėnesį ar kiek, o apklausos rezultatai, jei sudalyvavo kiek ten priklauso miestiečių, tampa patariamąja nuomone tarybai. Čia ne tas atvejis. Čia tiesiog noras socialiniuose tinkluose pasidalinti nuomone, kaip miestiečiai žvelgia į šitą idėją“, – sakė meras.

Jo teigimu, artimiausias festivalis, kuris tradiciškai vyksta vasario mėnesį, turės būti kitoks. Tai diktuoja elektros kainos. 

„Galiu drąsiai pasakyti, kad tas šviesų festivalis, kokį mes turime savo vaizduotėse iš pastarųjų metų, kai visas senamiestis ir nemaža dalis miesto teritorijos apšviečiama prožektoriais, įvairiais rakursais, instaliacijomis, apie tokius sprendinius pamiršti reikėtų ir apie tai nesiimsime kalbėti“, – sakė Klaipėdos vadovas.

Jo teigimu, festivaliui derėtų ieškoti „inovatyvių, šiuolaikiškų sprendimų“, įdarbinant saulės energiją ir ieškant kitų alternatyvų. 

„Galėtume kalbėti apie istorijos tęstinumą, bet visiškai naujam kontekste, nutolstant nuo to įprastinio įvaizdžio, stereotipo, koks susiformavo per eilę metų. Šiai minutei tokio festivalio koks buvo, sunkiai įsivaizduoju, bet kad jis galėtų būti kitoks, idėjų laukiam pliūpsnio, lietaus, diskusijos dėl to“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Klaipėdos miesto vadovas teigė miestiečių išreikštą nuomonę vertinsiantis kaip ženklą, ar klaipėdiečiai yra už pokyčius.

Šviesų festivalis Klaipėdoje rengiamas nuo 2015-ųjų. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte