Dar viena netektis – į Tėvo namus iškeliavo monsinjoras Jan Kasiukevič

Sausio 11 d., eidamas 62-uosius metus, mirė žinomas Vilniaus arkivyskupijos kunigas monsinjoras teol. m. mgr. Jan Kasiukevič, kaip pranešė Vilniaus (Kalvarijų) Šv. Kryžiaus atradimo parapija savo naujausiame feisbuko pranešime.

„Šią naktį mirė Vilniaus arkivyskupijos kunigas mons. Jan Kasiukevič. Meldžiame Dievą, kad apdovanotų savo tarną kunigą Janą amžinuoju džiaugsmu!“ – rašo Vilniaus arkivyskupija.

Jis tarnavo kunigu rezidentu Vilniaus (Kalvarijos) Šv. Kryžiaus Atradimo parapijoje.

Vilniaus arkivyskupijos kunigas mons. Jan Kasiukevič / Vilniaus arkivyskupijos nuotr.
Vilniaus arkivyskupijos kunigas mons. Jan Kasiukevič / Vilniaus arkivyskupijos nuotr.

Kunigas buvo gimęs 1961 m. spalio 23 d. Kunigystės šventimus jis priėmė 1987 m. gegužės 31 d.

„Melskime, kad jis, uoliai tarnavęs Dievui ir žmonėms visur, kur tik buvo siunčiamas, Dangaus Tėvynėje būtų apgaubtas Viešpaties artumu. Aušros Vartų Švč. Mergelė Marija, Gailestingumo Motina, teguodžia mus, besiilginčius Monsinjoro“, – rašoma jame.

Atsisveikinti su brangiu monsinjoru Jan Kasiukevič Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) bažnyčioje bus galima nuo sausio 12 d. (ketvirtadienio) 15 val.

Tądien Šv. Mišios bus aukojamos 18 val. lenkų ir 19 val. lietuvių kalbomis. Bažnyčia atidaryta iki 23 val.

Sausio 13 d. (penktadienį) šv. Mišios bus aukojamos 7 val. lietuvių, 18 val. lenkų ir 19 val. lietuvių kalbomis, bažnyčia atidaryta iki 23 val

.Sausio 14 d. (šeštadienį) 12 val. aukojamos laidotuvių šv. Mišios.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

19 KOMENTARAI

  1. Kas darosi Bažnyčioje? Kur vyskupai? Kiek 50-60 metų amžiaus kunigų mirė Lietuvoj per pastaruosius kelis metus? Ar dėl sunkios ligos? Fizinės? O gal dvasinės? O gal fizinė liga atsiranda dėl didelių dvasinių skausmų: mobingo, neteisybės, skriaudos, šmeižto? Jeigu dvasininkas palūžta dvasiškai ir gauna kokią ligą? Kaip gaila tikinčiųjų. Reikia domėtis vidiniu konkrečios vyskupijos gyvenimu. Koks vyskupo elgesys su kiekvienu dvasiškiu. Kyla daug negražių minčių.

  2. LT yra didelių parapijų kur vikaras neturi rakto nuo raštinės, arba negali imti į rankas Mišių knygos ir rašyti Mišių intencijų, arba raštinėje priešais rašomąjį stalą kabo stebėjimo kamera, vikaras yra stebimas, arba vikaras priima interesantus raštinėje pastoviai šalia sėdint klebonui patikimui vyriškiui ar moteriškei. Klebonas ponas, vikaras mužikas, juk mes visi broliai kunigystėje lygūs ir broliai, kokia broliška – kunigiška meilė vienybėje. Deja deja, karvės tortas didelis rūgsta nuo sovietų laikų.

  3. Pirmas Bažnyčios pokytis tarpusavio kunigų pagarba vienas kitam. Broliška meilė, bendri darbai, nustoti konkuruoti. Bažnyčia nėra komercija kas geresnis ar kas gražesnis. Būtina Maldos bendrystė. Dieve, laimink kunigus, kad jie gyventų maldos gyvenimą.

    • Koks direktorius, toks kolektyvas. Koks vyskupas tokie ir dvasiškai. Toną duoda vyskupas. Jei vadovaujamasi taisykle skaldyk ir valdyk, tai toks ir rezultatas. Jei vyskupas direktorius, o ne ganytojas tėvas, tai vyskupijoje greitai padaromi I ir II klasės kunigais. Sėk baimę ir melą, ir galėsi ramiai snausti viršininko pareigose.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte