Danijos politikas susirūpinęs dėl krikščionių padėties Izraelyje

ŠaltinisCNE NEWS

Danijos politikai nerimauja dėl smurto prieš krikščionis Izraelyje. Jeruzalėje gyvenantis armėnų kunigas šiais metais buvo apipiltas daugiau nei 90 kartų. Siono kalne esančiose krikščionių kapinėse išniekinta trisdešimt kapų. Getsemanės sode kunigą per pamaldas nutraukė du Izraelio kolonistai. Ir tai tik keletas neapykantos krikščionims Izraelyje atvejų, rašoma „CNE News”.

Šiais metais incidentų padaugėjo. Ortodoksai žydai nuolat, kartais net kasdien, persekioja krikščionis, rašo „Kristeligt Dagblad”.

Palestinos savivaldos administracija kritikuoja Izraelį dėl susidariusios padėties ir ragina tarptautinę bendruomenę imtis veiksmų. Per savo atstovus Danijoje palestiniečiai nusiuntė laišką Norvegijos parlamento Bažnyčių komitetui ir Užsienio reikalų komitetui, kuriame atkreipė dėmesį į tai, kad Izraelio pusė nesiima veiksmų, kad apsaugotų šalies krikščionis. Jie ragina tarptautinę bendruomenę pasmerkti išpuolius ir padėti išlaikyti krikščionių buvimą Jeruzalėje ir Vakarų krante, laišką cituoja „Kristeligt Dagblad”.

Susirūpinimą kelia ir Danijos centrinės dešinės politinė partija „Venstre”. Užsienio reikalų atstovas spaudai Michaelis Aastrupas (Mikelis Astrupas) šį įvykį vadina „nerimą keliančiu neigiamu reiškiniu”. Jis pažymi, kad labai tikėtina, jog už išpuolių slypi „kraštutinės jėgos”. Kartu jis pabrėžia, kad tikisi, jog Izraelis į incidentus reaguos rimtai ir „užtikrins tiek krikščionių gyventojų, tiek krikščioniškų vietų saugumą”. „Venstre” atstovas spaudai sako susitiksiąs su Izraelio ambasadoriumi kitais klausimais, tačiau pasinaudos proga iškelti šią problemą.

Be to, šiuo klausimu pasisakė ir socialliberalų partija „Radikale Venstre”. Užsienio reikalų atstovas Christianas Friis Bachas mano, kad Danija turėtų užimti kritišką poziciją. „Bet koks religinių mažumų ir religinių bendruomenių engimas kelia nerimą. Todėl turime kritiškai vertinti Izraelio politiką okupuotose teritorijose ir kelti lūkesčius, kad religinės mažumos bus apsaugotos.” Kita vertus, jis taip pat mano, kad palestiniečiai turėtų susitvarkyti „savo namus”. „Spaudimą krikščionių mažumoms daro ne tik žydų kolonistai, bet ir musulmonų grupės Palestinoje.”

Dauguma incidentų, kurie svyruoja nuo riaušių gatvėje iki smurtinių išpuolių, vyksta Jeruzalėje, teigiama palestiniečių laiške. Mieste yra krikščionių bendruomenė, kuriai priklauso apie 13 tūkst. narių. Jau per Velykas miesto Bažnyčios vadovai paskelbė pareiškimą, kuriame pabrėžė didėjančias krikščionių bendruomenės problemas. Jeruzalės Romos katalikų patriarchas Pierbattista Pizzaballa (Pjerbatista Picabala) neapykantos nusikaltimų nelaiko persekiojimu, pavyzdžiui, tokiose šalyse kaip Nigerija, Sirija ar Irakas. „Mes susiduriame su problemomis. Tačiau tai nėra persekiojimas. Krikščionys čia gali laisvai praktikuoti savo tikėjimą, todėl nesame persekiojami”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte