REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Dalis Austrijos katalikų atmeta naują Vatikano dekretą dėl homoseksualų

ŠaltinisWIEN ORF

Protestuodamos prieš Vatikano Tikėjimo mokymo kongregacijos sprendimą neteikti sakramentinio palaiminimo homoseksualioms poroms, dvi Austrijos sostinės Vienos katalikų bažnyčios iškėlė LGBT bendruomenės vėliavą.

Didžiulė vaivorykštės vėliava nuo praėjusio trečiadienio kabo prie pietinio įėjimo į Breitenfeldo parapijos bažnyčią 8 – ąjame Vienos Josefstadto rajone. „Čia gyvenančių ir įsijungiančių į parapijos veiklą žmonių įvairovė apima ir lytinę įvairovę. Dėl to mes, kaip parapija, aiškiai pabrėžiame, kad priimame LGBTIQ+ bendruomenės narius. Kiekvienas turi jaustis mūsų parapijoje kaip namuose”, – rašo parapijos moderatorius Gregoras Jansenas (Jansen) ir parapijos vadovavimo komanda išplatintame pranešime.

„Jeigu kas prašo ar prašys pastoracinio palydėjimo, maldos ar Dievo palaiminimo, mes niekam to neatsakysime”, – tęsiama pranešime.

Taip pat ir prie Šv. Elžbietos parapijos bažnyčios durų Wiedeno rajone neseniai ėmė plevėsuoti vaivorykštės spalvų vėliava.

Po Vatikano sprendimo neteikti sakramentinio palaiminimo homoseksualioms poroms, Linco diecezijos vyskupas Manfredas Šeueris (Manfred Scheuer) reikalauja, kad būtų diskutuojamas ir teologiškai apmąstomas bažnytinis homoseksualumo ir vienalyčių porų vertinimas.

Nepaisant Vatikano sprendimo, kai kuriose Vienos miesto ir apylinkių parapijose ir toliau teikiamas palaiminimas homoseksualioms poroms. „Šiame dekrete matome, kad viena žmonių grupė yra neleistinai nuvertinama, ir vyksta palaiminimo instrumentalizacija. Tai reiškia, aš naudoju palaiminimą kaip leidimo ar draudimo įrankį. To negali būti”, – sako Helmutas Šiuleris (Helmut Schüller) iš „Bažnyčios – iniciatyvos“ (Pfarrer-Initiative) judėjimo. Jis ir toliau teiks palaiminimą homoseksualioms poroms.

Taip pat ir Vienos katedros klebonas Toni Faberis (Toni Faber) yra „labai nusivylęs šiuo signalu. Tikiu, kad Bažnyčia privalo siųsti geresnius ženklus. Šis dokumentas paprasčiausiai yra nuostolis pastoracinei ir dvasinei sielovadai”.

Reportažas iš Austrijos, apie parapiją, palaikančią LGBT

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte