Dabar europiečių akys nukreiptos į Kauną – arkivyskupas K. Kėvalas

Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas sausio 22-ąją – pradedant švęsti Kauno – 2022 m. Europos kultūros sostinės metus – Kristaus Prisikėlimo bazilikoje vadovavo iškilmingoms šv. Mišioms. Jų metu buvo meldžiamasi už Kauną ir jo krašto žmones, dėkodami Dievui už šį miestą bei visą Europą.

„Dabar europiečių akys nukreiptos į Kauną. Visi turime ko vieni iš kitų išmokti. Todėl šie metai tokie svarbūs. Tebūna jie kūrybinės galios išsiskleidimas suvokiant savo unikalumą Europos tautų šeimoje“, – sakė Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

Ji ragino: „Tad visi drauge sukilkime nuo sofų, nuo įprasto, patogaus gyvenimo ir eikime kurti. Tebūna palaiminti šie metai Viešpaties malonių gausa“.

Kristaus Prisikėlimo bazilikoje – dvasinį atgimimą, drąsą ir veržlumą simbolizuojančioje šventovėje, jis vadovavo iškilmingai Eucharistijai drauge su kitais Lietuvos vyskupais prieš pat Kauno – 2022 metų Europos valstybės sostinės metų atidarymą prie „Žalgirio“ arenos.

Šią proga primindamas krikščioniškąsias Europos ir Kauno šaknis, arkivyskupas atkreipė dėmesį, jog čia apie 1400-uosius pats Vytautas Didysis pastatė seniausią mieste Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, čia darbavosi pranciškonai su mūsų tautiečių Krikšto misija. Kaune, be kita, prieš 100 metų įkurtas universitetas, turintis kitados padėtus tvirtus krikščioniškojo ugdymo pamatus.

Arkivyskupas priminė, jog net du kartus Kauną aplankė popiežiai. Šv. Jonas Paulius II 1993 m. čia meldėsi: „Atsiųsk, Viešpatie, savo Dvasią ir atnaujinki žemės veidą.“ O Šventojo Tėvo Pranciškaus 2018-aisiais buvome raginami tiesti bendrystės tiltus, tapti dialogo, bendrystės žmonėmis.

20 val. 22 min. švenčiantį Kauną sveikino visų miesto bažnyčių varpai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

    • Ar neužtenka, kad tu/aš žinau? Geriau būti laimingu, nei nelaimingu. Perduok tai ir kitam, t.y. skleiskim, dovanokim gerumą, kuris gydo, nes blogį paverčia gėriu.

    • Futbolas mires.. dolerinis krepsinis amerikoje volonciunas, sabonis.. ir taip dar pavieniai pigesni uzsieniuose. Kaunas vis dar gerai nezinomas kaimas.

  1. ok plagijuoti pigu popieziaus ir ne tik popsa apie „pakilima nuo sofos“. vienok suprantu, patogiai sedint sofoje ne ka labai autentisko sukursi savo.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte