D. Trumpas J. Bideną vadina „valstybės priešu“

ŠaltinisAFP-BNS

Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) šeštadienį pavadino Joe Bideną (Džo Baideną) „valstybės priešu“, atsakydamas į JAV prezidento teiginį, kad respublikonas ir jo šalininkai kenkia Amerikos demokratijai, ir papriekaištavo dėl praėjusį mėnesį FTB surengto reido jo valdoje Floridoje.

Pirmą kartą po rugpjūčio 8-osios reido viešai pasirodęs D. Trumpas per mitingą Pensilvanijoje pareiškė, kad krata buvo „teisingumo parodija“, ir perspėjo, kad ji sukels „tokią atsakomąją reakciją, kokios dar niekas nėra matęs“.

„Negali būti ryškesnio labai realių grėsmių Amerikos laisvei pavyzdžio nei tas, kurį matėte vos prieš kelias savaites, kai tapome vieno iš labiausiai šokiruojančių bet kurios administracijos piktnaudžiavimo valdžia Amerikos istorijoje liudininkais“, – teigė D. Trumpas, nors jau seniai galioja protokolai, pagal kuriuos Teisingumo departamentas ir FTB veikia nepriklausomai nuo Baltųjų rūmų.

Vilks Bario mieste vykusiame mitinge „Gelbėkime Ameriką“ D. Trumpas džiūgaujantiems šalininkams sakė, kad „šiurkštus piktnaudžiavimas įstatymu“ sukels „tokią atsakomąją reakciją, kokios dar niekas nėra matęs“.

Jis taip pat atsikirto J. Bidenui, šią savaitę pareiškusiam, kad jo pirmtakas ir respublikonų šalininkai „atstovauja ekstremizmui, keliančiam pavojų patiems mūsų respublikos pamatams“.

JAV demokratijos lopšyje Filadelfijoje ketvirtadienį sakydamas kalbą, kuria siekė sutelkti rinkėjus prieš svarbius kadencijos vidurio rinkimus, prezidentas surengė neeilinį puolimą prieš respublikonus, palaikančius D. Trumpo ideologiją „Padarykime Ameriką vėl didžią“ (Make American Great Again, MAGA), ir ragino savo šalininkus priešintis per „mūšį už šalies sielą“.

D. Trumpas šį J. Bideno pasisakymą pavadino „pačia pikčiausia, labiausiai neapykantą ir susiskaldymą kurstančia kalba, kurią kada nors yra pasakęs Amerikos prezidentas“.

„Jis yra valstybės priešas. Jūs norite žinoti tiesą. Valstybės priešas yra jis“, – sakė D. Trumpas.

„MAGA judėjimo respublikonai nėra tie, kurie bando pakenkti mūsų demokratijai“, – tęsė D. Trumpas, kuris ne kartą nepagrįstai teigė, kad 2020 metų prezidento rinkimai, kuriuos jis pralaimėjo, buvo suklastoti.

„Mes stengiamės išsaugoti savo demokratiją, tai labai paprasta. Pavojus demokratijai kyla iš radikalių kairiųjų, o ne iš dešiniųjų“, – pridūrė D. Trumpas.

Jis dalyvavo mitinge prieš lapkritį vyksiančius kadencijos vidurio rinkimus, per kuriuos J. Bideno demokratai gali prarasti abejų Kongreso rūmų kontrolę.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte