REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

COMECE delegatai išsirinko keturis naujus komisijos vicepirmininkus, įskaitant vyskupą R. Norvilą

Kovo 21 – 23 dienomis Romoje vyko Europos Sąjungos vyskupų komisijos (COMECE) plenarinė asamblėja. COMECE delegatai posėdyje išsirinko ir keturis naujus komisijos vicepirmininkus, įskaitant Rimantą Norvilą, Vilkaviškio vyskupą ir Lietuvos vyskupų konferencijos delegatą COMECE, pastaruosius penkerius metus ėjusį COMECE išorinių ryšių komisijos pirmininko pareigas, rašo Vilkaviškio vyskupija.

COMECE – Europos vyskupų konferencijų komisija, kurios būstinė Briuselyje, jau daugiau kaip keturis dešimtmečius kuruoja Katalikų Bažnyčios ryšius su ES politikos pasauliu ir europinėmis institucijomis.

Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas COMECE yra Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Kovo 22 d. buvo išrinktas naujasis ES vyskupų komisijos (COMECE) pirmininkas. Juo tapo Mariano Crociata, Latinos vyskupas (Italija), buvęs Italijos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius.

Be vyskupo R. Norvilos, kiti trys komisijos vicepirmininkai yra Prancūzijos, Portugalijos ir Skandinavijos vyskupų konferencijų delegatai ES vyskupų komisijoje: Antoine’as Herouard’as, Dižono arkivyskupas ir buvęs Prancūzijos vyskupų konferencijos sekretorius, Nuno Bras da Silva Martinsas, Funšalio vyskupas ir buvęs Lisabonos patriarchato vyskupas augziliaras bei Ceslawas Kozonas, Kopenhagos vyskupas, nuo 2015 m. einantis Skandinavijos vyskupų konferencijos pirmininko pareigas.

Skandinavijos episkopatas jungia penkių valstybių vyskupus: Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos.

Konferencijos dalyvius priėme popiežius Pranciškus. Taip pat vyko susitikimas su Vatikano valstybės sekretoriumi kardinolu P. Parolinas, su Vatikano diplomatijos vadovu arkivysk. P. Gallagheris ir Italijos užsienio reikalų ministru A. Tajanis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte