REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Čilės vyskupas: teismo sprendimas dėl mokymų apie seksualinę orientaciją kenkia Bažnyčios nepriklausomybei

ŠaltinisCNA

San Bernardo (Čilė) katalikų vyskupas Juanas Ignacio Gonzálezas Errázurizas, ir „Alliance Defending Freedom” (liet. „Laisvės gynimo aljansas”) kritikuoja 2022 m. Amerikos žmogaus teisių teismo (IACHR) sprendimą byloje „Sandra Pavez Pavez prieš Čilę”.

Anot organizacijos ir šalies dvasininko, siūlomi prieštaringai vertinami mokymai dėl seksualinės orientacijos, gali kelti grėsmę šalies religinėms konfesijoms.

Teismas davė Čilei, o netiesiogiai ir Bažnyčiai, dvejus metus įvykdyti reikalavimus, rašo CNA.

„ACI Prensa” neseniai paėmė interviu iš vyskupo, kad sužinotų, kaip Bažnyčia sprendžia šią bylą.

Prelatas teigė, kad 2022 m. balandžio 20 d. paskelbtas Čilės valstybei nepalankus sprendimas „reiškia, kad Bažnyčios ar religinių konfesijų nepriklausomybė yra paneigiama, o tai yra labai rimta ir visiškai nepriimtina”.

„Sprendimas kelia pavojų religinės konfesijos nepriklausomybei ir savarankiškumui įgyvendinant savo tikslus”, – pabrėžė jis.

Savo sprendime Amerikos žmogaus teisių teismas nusprendė, kad Čilės valstybė diskriminavo Sandrą Pavez Pavez dėl jos seksualinės orientacijos. Bažnyčia neatnaujino jai akreditacijos dėstyti tikybą, nes ji palaikė tos pačios lyties santykius.

Nuo 1991 m. S. Pavez dėstė katalikų tikybos pamokas Cardenal Antonio Samoré vidurinėje mokykloje San Bernardo mieste, esančiame Čilės sostinėje Santjage.

IACHR nurodė, kad Pavez turi būti grąžinta „į pareigas, kurias ėjo kaip mokytoja valstybinėje įstaigoje”.

Teismo sprendimas susijęs ir su Čilės valstybe, ir su Bažnyčia, nes visos valstybinės ir dauguma privačių mokyklų gauna valstybės subsidijas.

Be to, pagal 1983 m. įstatymą visose valstybinėse ir privačiose mokyklose turi būti organizuojamos neprivalomos tikybos pamokos pagal mokinių tėvų ar globėjų pasirinkimą.

Kompetentinga religinės konfesijos institucija nustato, ar būsimasis mokytojas yra tinkamas, ir, jei jis patvirtinamas, išduoda tinkamumo mokyti pažymėjimą, kuris gali būti atšauktas.

Katalikų Bažnyčios atveju tas asmuo yra vyskupas arba jo įgaliotas asmuo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte