REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Čikagos kunigas atsiprašė už lesbiečių sąjungos palaiminimą

ŠaltinisCNA

Čikagos (JAV) kunigas atsiprašė už prieštaringai vertinamą balandžio mėnesį jo suteiktą palaiminimą tos pačios lyties asmenų porai ir pavadino tai „labai prastu sprendimu“, pažeidžiančiu naujas Katalikų Bažnyčios gaires.

Šv. Vincento Pauliečio parapijos netoli Čikagos centro klebonas kunigas Josephas Williamsas (Džozefas Viljamsas) gegužės 8 d. atsiprašė pareiškimu, kuriame kunigas teigė, kad „apgailestauja dėl palaiminimo kalbos, drabužių ir pačios bažnyčios naudojimo, kurie, kaip dabar pripažįsta, pažeidė Bažnyčios patvirtintas normas“.

Kunigas matomas balandžio 22 d. vaizdo įraše, kuriuo „Instagram“ socialiniame tinkle pasidalijo Kelli Knight (Keli Nait), metodistų dvasininkė, save įvardijanti „queer“ bendruomenės organizatorė.

Vaizdo įraše Williamsas matomas parapijoje su Kelli ir Myah Knight (Maja Nait). „Myah visada norėjo susituokti savo alma mater koplyčioje, todėl nustebinau ją paprašiusi palaiminimo mūsų santuokai!“ – Kelli rašė savo pranešime. Parapija yra susijusi su katalikiškuoju DePaulo universitetu Čikagoje.

Vaizdo įraše matyti, kaip kunigas klausia poros: „Kelli ir Myah, ar laisva valia pasižadate mylėti vienas kitą kaip šventi sutuoktiniai ir amžinai kartu gyventi taikoje ir santarvėje?“ Abi moterys atsako: „Taip“.

Iš pradžių kunigas teigė, kad Vatikano 2023 m. gruodžio mėn. dokumente „Fiducia Supplicans“ leidžiama suteikti tokio pobūdžio palaiminimą, kokį jis suteikė balandžio mėn. Šiame dokumente sakoma, kad katalikų kunigai gali laiminti tos pačios lyties poras kaip pastoracinio artumo išraišką, nepritardami jų lytiniams santykiams ir nesuteikdami palaiminimui tuoktuvių prasmės.

Būdas, kuriuo jis suteikė palaiminimą, „atsirado dėl mano siekio suteikti jiems prasmingą Dievo malonės akimirką“, – teigiama kunigo pareiškime.

„Norėjau tai padaryti gerai“, – aiškino jis. „Praėjus maždaug savaitei po įvykio peržiūrėjau vaizdo įrašą. Iš karto supratau, kad priėmiau labai prastą sprendimą dėl vaizdo įraše užfiksuotų žodžių ir vaizdų.“

Ši kontroversija kunigui „buvo vertinga mokymosi patirtis“, sakoma pareiškime.

„Labai atsiprašau už bet kokį sumišimą ir (arba) pyktį, kurį tai sukėlė, ypač Dievo tautai“, – sakė Williamsas.

Pareiškimą paskelbė Misionierių kongregacija, dar vadinama vincentiečiais, administruojanti Čikagos centre esančią parapiją.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte