„Čekių skandalas” nusmukdė viso švietimo sektoriaus reitingus

ŠaltinisBNS

Vadinamasis čekių skandalas, į kurį pateko ir buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, nusmukdė ne tik pačios politikės, partijos reitingus, bet ir viso švietimo sektoriaus, rodo šeštadienį „Lietuvos ryto“ paskelbta bendrovės „Vilmorus“ balandį atlikta apklausa.

Jos duomenimis, gegužę švietimu pasitikėjo 39,3 proc. respondentų, nepasitikėjo 15,3 proc., prieš mėnesį pasitikėjimas šiuo sektoriumi siekė 48,2 proc., nepasitikėjimas – 9,5 procento.

Apklausa atlikta tuo metu, kai J. Šiugždinienė negalėjo dokumentais pagrįsti, kaip būdama Kauno miesto tarybos narė išleido jai skirtas išmokas už transportą, ryšius, kanceliarines prekes. Dėl to ministrė pasitraukė iš pareigų.

Tradiciškai Lietuvos gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais gelbėtojais, o mažiausiai – partijomis.

Pasitikį ugniagesiais gelbėtojais nurodė 87,8 proc. apklaustųjų, nepasitikį – 1 proc., balandį atitinkamai buvo 90,7 proc. ir 1,5 procento.

Policija pasitiki 59,2 proc. apklaustųjų, nepasitiki – 9,6 proc. (atitinkamai 62,8 proc. ir 9,9 proc. balandį), kariuomene pasitiki 57,6 proc. ir nepasitiki 13,9 proc. (atitinkamai 59,7 proc. ir 13,8 proc. balandį).

„Sodra“ pasitiki 51,1 proc. gyventojų (55,2 proc. balandį), Valstybės sienos apsaugos tarnyba – 44,4 proc. gyventojų (47,2 proc. balandį), bažnyčia – 44,6 proc. (43,7 proc. balandį).

Mažiausią visuomenės pasitikimą turi partijos – 6,2 proc. apklausos dalyvių tvirtino pasitikintys jomis, o 59,2 proc. nepasitikintys. Praktiškai tokie patys skaičiai buvo ir balandį.

Seimu pasitiki 8,5 proc. ir nepasitiki 60,5 proc. apklaustųjų, Vyriausybe pasitiki 11,8 proc. ir nepasitiki 48,8 proc. apklaustųjų.

Balandį Seimu pasitikėjo 10,8 proc., Vyriausybe – 16,9 proc. respondentų.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią gyventojų apklausą „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko gegužės 17–21 dienomis, apklausta 1 tūkst. žmonių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte