Čekijoje dėl antirusiškų nuotaikų atšaukiamas Čaikovskio spektaklis

ŠaltinisREMIX NEWS

Dalis Čekijos politikų išreiškė protestą dėl Nacionalinio teatro sprendimo atšaukti Piotro Čaikovskio operą „Kurpaitės“.

Susitikime su Čekijos kultūros ministru Martinu Baksa, ANO judėjimo parlamentarė Ivana Mádlová klausė, kokiu mastu Rusijos kultūra bus panaikinta dėl invazijos į Ukrainą.

„Ar atsikratysime rusų klasikų Dostojevskio, Puškino ar Gogolio knygų? Ar sunaikinsime rusų realistų paveikslus?“, – Mádlová ketvirtadienį paklausė vyriausybės ministro.

Panašūs atvejai, susiję su Rusijos kultūra vyksta įvairiose šalyse. Miunchene buvo atleistas rusų orkestro dirigentas, o garsaus rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio kursai buvo atšaukti vienam Milano universitete.

Savo argumentus čekų politikė pradėjo išreikšdama nedviprasmišką poziciją, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra konflikto agresorius.

„Tačiau, ministre, niekada nemaniau, kad už Putino veiksmus nubausime XIX amžiaus antrosios pusės rusų menininkus, kurie yra tokie brangūs visam pasauliui ir neturi nieko bendra su Putino karo agresija, kad taikysime kolektyvinę kaltę“, – aiškino Mádlová.

niekada nemaniau, kad už Putino veiksmus nubausime XIX amžiaus antrosios pusės rusų menininkus

„Ar Piotras Iljičius Čaikovskis, pasaulinio garso baletų „Gulbių ežeras“, „Spragtukas“ ir „Miegančioji gražuolė“ autorius, šiandien turi sumokėti už Putino karo agresiją?“,- Madlová paklausė kultūros ministro.

Kultūros ministras teigė, kad pats spręstų klausimą kitaip, tačiau palaiko Nacionalinio teatro teisę veikti taip, kaip jam atrodo tinkama. Pasak ministro, Nacionalinio teatro sprendimas yra visiškai teisėtas ir tik nuo jo priklauso, kurie kūriniai bus ar ne. Jis aiškino, kad ne valdžia turi kištis į privačios įstaigos reikalus.

„Nacionalinis teatras prisijungė prie raginimo paremti Ukrainą. Dėl šios priežasties, be kita ko, buvo nuspręsta nestatyti Petro Iljičiaus Čaikovskio operos „Kurpaitės“, kurią planavo atlikti kitą sezoną“, – aiškino Baksa.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte