REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Buvusiam JAV kardinolui – nauji seksualinio pobūdžio kaltinimai

ŠaltinisCNA

Buvusiam kardinolui amerikiečiui Theodore’ui McCarrickui (Teodorui Makarikui) Viskonsino valstijoje buvo pateikti kaltinimai ketvirtojo laipsnio seksualiniu priekabiavimu dėl incidento, kuris, kaip įtariama, įvyko 1977 m. balandžio mėn., praneša CNA.

92 metų McCarricką popiežius Pranciškus 2019 m. laicizavo (pašalino) po to, kai Vatikano tyrimas nustatė, kad jis kaltas dėl seksualinio nepilnamečių ir suaugusiųjų išnaudojimo.

Šiuo metu Masačusetse jam yra iškelta baudžiamoji byla dėl seksualinio nepilnamečių išnaudojimo, tačiau šį kaltinimą buvęs kardinolas neigia.

Viskonsino teisingumo departamentas balandžio 16 d. pranešime spaudai nurodė, kad skunde teigiama, jog McCarrickas ilgai seksualiai išnaudojo nukentėjusiąją per neapibrėžtą laikotarpį, ją glamonėjo. Incidentas, dėl kurio McCarrickas kaltinamas nusikalstama veika, esą įvyko vienoje rezidencijoje.

Pranešime spaudai teigiama, kad apie įtariamą incidentą pranešta Viskonsino dvasininkų ir tikėjimo vadovų piktnaudžiavimo iniciatyvinei grupei, kurios tikslas – „suteikti aukoms ir nukentėjusiesiems nepriklausomą ir nuodugnią Viskonsino dvasininkų ir tikėjimo vadovų įvykdyto seksualinio piktnaudžiavimo peržiūrą, nesvarbu, kada tas piktnaudžiavimas įvyko”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte