Buvęs JK ministras pirmininkas T. Blairas Afganistano „apleidimą“ pavadino „pavojingu“

ŠaltinisAFP-BNS

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas (Tonis Bleras), kuriam esant valdžioje 2001 metais Jungtinė Karalystė prisijungė prie Jungtinių Valstijų karo Afganistane, šeštadienį pasmerkė Afganistano „apleidimą“, kurį pavadino „pavojingu“ ir „nereikalingu“.

Pirmą kartą nuo tada, kai praėjusį savaitgalį žlugo Afganistano vyriausybė, padėtį pakomentavęs buvęs JK vyriausybės vadovas sukritikavo JAV dėl pasitraukimo motyvų, kuriuos pavadino „kvailais“ ir „vedamais ne didžiosios strategijos, bet politikos“.

„Afganistano ir jo žmonių apleidimas yra tragiškas, pavojingas ir nereikalingas. Tai neatitinka nei jų, nei mūsų interesų, – straipsnyje, kuris buvo paskelbtas jo instituto tinklalapyje, rašo T. Blairas. – Mums nereikėjo to daryti… Mes tai padarėme paklusdami kvailam politiniam šūkiui dėl „amžinų karų“ nutraukimo, tarsi mūsų įsipareigojimai 2021 metais bent kiek primintų mūsų įsipareigojimus prieš 20 ar net 10 metų.“

Manoma, kad toks pareiškimas bus palaikytas tiesioginiu JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) užsipuolimu, nes šis per savo rinkimų kampaniją pernai ne kartą kartojo frazę „amžini karai“.

T. Blairas dėl savo tvirtos paramos JAV vadovaujamoms karinėms operacijoms Afganistane ir vėliau Irake yra prieštaringai vertinamas ir JK, ir užsienyje. Jis mano, kad pasitraukimas „kiekvienai džihadistų grupelei pasaulyje leido džiūgauti“.

„Rusija, Kinija ir Iranas tai matys ir pasinaudos. Ir visi, kam Vakarų lyderiai ką nors žadės, pagrįstai tai laikys nestabilia valiuta“, – pridūrė T. Blairas.

Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas), pats sulaukęs kritikos dėl to, kad žlungant Kabului atostogavo, vėlų šeštadienio vakarą pripažino, kad Maskva ir Pekinas dabar Afganistane vaidins svarbesnį vaidmenį.

„Mums teks pasikviesti šalių su potencialia tarpininkavimo įtaka, tokių kaip Rusija ir Kinija, kad ir kaip mes to nenorėtume, – laikraščiui „The Sunday Telegragh“ sakė jis. – Taip turėsime grupę su didesne įtaka ir galimybėmis geriau perteikti mūsų žinią Talibanui.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis