Bulgarijos rinkimus laimi Boiko Borisovo konservatoriai

ŠaltinisBNS

Bulgarijoje sekmadienį įvykusių visuotinių rinkimų negalutiniai rezultatai rodo, kad buvusio premjero Boiko Borisovo konservatorių partija atsidūrė pirmoje vietoje, tačiau, analitikų teigimu, mažai tikėtina, kad šie rinkimai užbaigs blogiausią šalies politinį periodą nuo komunizmo eros pabaigos.

B. Borisovo GERB partija laimėjo 23–25 procentus rinkėjų balsų jau ketvirtuose rinkimuose per 18 mėnesių, po to, kai jis savo kampanijos metu prižadėjo grąžinti stabilumą kylančios infliacijos ir Rusijos invazijos į Ukrainą fone. 

Tačiau 63 metų veteranas, buvęs premjeras B. Borisovas, prie vyriausybės vairo stovėjęs tris kartus, stos į nelengvą kovą ieškant naujų koalicijos partnerių. 

Remiantis rinkėjų apklausomis, nuo GERB atsiliko Kirilo Petkovo vadovaujama centristinė partija, kuri, kaip manoma, laimėjo apie 19–20 proc. rinkėjų balsų. 

Nors per praėjusias metais lapkritį vykusį balsavimą daugiausiai dėmesio buvo skiriama endeminei korupcijai, šiuo metu rinkėjai susirūpinę šalies ekonomine situacija. Skurdžiausia Europos Sąjungos narė šiuo metu kovoja su beveik 20 procentų siekiančia infliacija. 

Sekmadienį vykę rinkimai nesulaukė didelės rinkėjų gausos,16 val. (vietos ir Lietuvos laiku) jų aktyvumas siekė vos 25 procentus. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Infliacija Bulgarijoje yra 20 procentų, tai reiškia kad jų infliacija yra mažesnė nei mūsų. Iki kokio lygio nusiritome – netgi Bulagarijos ekonomika atrodo stabilesnė nei mūsų.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte