Budistai šventė religijos pradininko gimtadienį

Vesako arba Budos gimtadienį budistai šventė gegužės 26-ąją, šį trečiadienį. Vesakas (tibetiečiai šventę vadina Saga Dawa, o mongolai ir tradiciniai Rusijos budistai – Donchod khural) yra pagrindinė budistų šventė. Šios šventės metu tikintieji prisimena Budos Gautamos gimtadienį, jo nušvitimą ir paranirvanos pasiekimą.

Visi šie įvykiai vyko skirtingu lauku laiku, tačiau, kaip tiki budistai, tą pačią dieną. Nuo 2000 m. Jungtinės Tautos kasmet šią dieną švenčia pripažindamos budizmo – vienos iš seniausių religijų pasaulyje – indėlį į dvasinį žmonijos vystymąsi.

budizmas – viena seniausių religijų pasaulyje, įnešusi didelį indėlį į dvasinį žmonijos vystymąsi.

Šventės proga Dalai Lama XIV-asis trečiadienį surengė susitikimą su Mongolijos budistais.

„Dalai Lama vedė bodhičittos generavimo ceremoniją, kuria siekiama visiško pabudimo visų gyvų būtybių labui. Tokia ceremonija svarbiausią budistų kalendoriaus dieną yra didelė laimė. Ji padės daugelio žmonių širdyse užgimti meilei, gerumui ir atjautai visoms gyvybės formoms, ir būtent ši savybė daro mūsų pasaulį geresniu“, – sakė Rusijoje veikiančio fondo „Išgelbėk Tibetą“ vadovė Julija Zhironkina.

Šventės data skaičiuojama pagal mėnulio kalendorių ir kasmet keičiasi. Vesakas švenčiamas per budistų šventojo mėnesio Saga Dawa pilnatį. Kaip paaiškino J. Zhironkina, tikintieji šį laiką skiria dvasinėms praktikoms, maldai, kuri „šiuo metu yra ypač stipri“.

Šventasis budistų mėnuo yra laikas, kai įprasta susilaikyti ir nuo mėsos valgymo iš gailesčio gyvoms būtybėms, taip pat nuo svaiginančių medžiagų, tokių kaip alkoholis, kad žmonės nepakenktų savo sąmonei ir ji būtų aiški.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis