Britanijos vyriausiasis rabinas dalyvaus Karolio III karūnavime nepažeisdamas šabo reikalavimų

ŠaltinisAFP-BNS

Britanijos vyriausiasis rabinas šeštadienį prisidės prie kitų religinių lyderių per karaliaus Karolio III karūnaciją, bet jam iškilo unikali problema – kaip dalyvaujant nepažeisti žydų šabo reikalavimų.

Ephraimas Mirvisas (Efraimas Mirvisas) penktadienį gyrė tai, kaip pagarbiai Karolio III biuras išsprendė šią situaciją, net pakviesdamas jį ir jo žmoną Valerie (Valeri) naktį praleisti Šv. Jokūbo rūmuose.

Šis kvietimas reiškia, kad vyriausiasis rabinas šeštadienio rytą galės nueiti į netoliese esančią Vestminsterio abatiją, nepažeisdamas šabo reikalavimo nesinaudoti motorizuotomis transporto priemonėmis.

Rabino ir jo žmonos penktadienio vakarienei – vadinamajam karūnavimo viščiukui – paruošti pakviestas košerinio maisto tiekėjas, televizijai „Sky News“ sakė E. Mirvisas.

Po krikščioniškų karūnavimo apeigų vyriausiasis rabinas drauge su Britanijos musulmonų, hinduistų, sikhų ir budistų lyderiais paskelbs žodinį pareiškimą karaliui.

„Jis bus gan trumpas, bet nepaprastai įtaigus“, – sakė E. Mirvisas ir pabrėžė, kad abatijoje jo nebus reikalaujama kalbėti į elektroninį mikrofoną, nes tai neleidžiama per šabą.

Beprecedentėje bendroje religinių lyderių deklaracijoje sakoma: „Jūsų Didenybe, kaip tikėjimo kaimynai pripažįstame viešosios tarnybos vertę. Vienijamės su visų tikėjimų ir įsitikinimų žmonėmis dėkodami ir tarnaudami jums dėl bendro labo.“

E. Mirvisas gavo specialų Britanijos rabinų teismo leidimą per šabą įžengti į krikščionių bažnyčią, iš pagarbos suvereno kvietimui.

„Tai nuostabus XXI amžiaus Britanijos bruožas… Mūsų karalius nori ginti visų tikėjimų narių teises praktikuoti savo religiją, – sakė vyriausiasis rabinas. – Jis tai puikiai darė būdamas Velso princu… ir dabar tęsia kaip karalius.“

„Žinau, kad kitų tikėjimų nariai taip pat nepaprastai tai vertina“, – pridūrė jis.

Apeigos Vestminsterio abatijoje remsis krikščioniškąja liturgija, Karolis III prisieks būti protestantų tikėjimo gynėju ir ginti Anglikonų Bažnyčią.

Tačiau karalius seniai stengiasi mažinti religinį susiskaldymą ir yra kalbėjęs apie bendrai „tikybų gynėjo“ vaidmenį, Britanijoje per 70 jo velionės motinos valdymo metų išaugus daugiakultūriškumui.

Per savo karūnaciją Karolis III garsiai melsdamasis prašys Dievo leisti jam būti palaiminimu visų tikėjimų ir įsitikinimų žmonėms. Tokie žodžiai nuskambės pirmą kartą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. „Per savo karūnaciją Karolis III garsiai melsdamasis prašys Dievo leisti jam būti palaiminimu visų tikėjimų ir įsitikinimų žmonėms. Tokie žodžiai nuskambės pirmą kartą.“
    Tikiuosi, kad pirmą ir paskutinį kartą.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte