REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Bažnyčių padeginėjimas Vokietijoje ir Prancūzijoje kelia susirūpinimą

ŠaltinisCNA

Po istorinės bažnyčios Vokietijoje padegimo ir kelių bandymų padegti katalikų bažnyčias Paryžiuje, Prancūzijoje, Europos priežiūros institucija išreiškė susirūpinimą dėl tokių neapykantos nusikaltimų, nukreiptų prieš bažnyčias.

Vasario 10 d. per padegimą smarkiai nukentėjo 1000 metų senumo Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia Visene, Vokietijos Vestervaldo regione. Parapijos kunigas išpuolį apibūdino kaip „bauginančiai kryptingą padegimą”, kurio taikiniu tapo istorinis didysis altorius, o padaryta žala vertinama keliais milijonais eurų.

Teigiama, kad išpuoliu „sunaikinta vietos bendruomenės moralė” ir „palikta gili tuštuma”. „Baisu tai, su kokiu vieninteliu tikslu ir brutalumu užpuolikas veikė”, – sakė kunigas.

Vokietijos policija dėl šio išpuolio sulaikė 39 metų vyrą, tačiau valdžios institucijos teigia, kad jo motyvai lieka neaiškūs.

Prieš kelias savaites, remiantis Prancūzijos žiniasklaidos pranešimais, Prancūzijos sostinėje taip pat buvo bandytos padegti kelios bažnyčios.

Pasak laikraščio „Le Parisien”, sausio 17-25 d. buvo įvykdyti kelių bažnyčių padegimai. Laimei, per išpuolius niekas nenukentėjo, tačiau viena bažnyčia Paryžiuje nukentėjo net du kartus – sausio 17 ir 22 d. Pasak „Le Parisien”, pastato durys buvo apipurkštos degiu skysčiu. Po to, naudojant laikraščius, buvo sukeltas gaisras, kuris neišplito pastato viduje.

Sukrėsti vietos politikai patikino solidarizuojantys su kunigais ir parapijiečiais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte