Bandomajame matematikos egzamine kviečiama dalyvauti virš 16 tūkst. abiturientų

ŠaltinisBNS

Antradienį ir trečiadienį visos Lietuvos abiturientai, pasirinkę laikyti matematikos valstybinį brandos egzaminą, gali pasitikrinti savo matematikos žinias ir gebėjimus, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.

Ji organizuoja elektroninį matematikos mokymosi pasiekimų įsivertinimo testą. Šiame bandomajame matematikos pasitikrinime kviečiami dalyvauti 16 tūkst. 520 abiturientų. 

„Labai svarbu, kad matematikos pasitikrinimo užduotis galima atlikti be didelės įtampos, pasirenkant kiekvienam abiturientui patogų laiką, – pranešime cituojama Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė. – Iškart gautas automatinis įvertinimas atskleidžia, ko dar reikia pasimokyti, siekiant geresnių egzamino rezultatų.“

„Be to, bandomieji mokymosi pasiekimų pasitikrinimai didina mokinių pasitikėjimą savo jėgomis, o tai irgi svarbu ruošiantis egzaminų sesijai“, – teigė ji.

Pasak R. Krasauskienės, abiturientai, dalyvavę bandomajame matematikos patikrinime, valstybiniame brandos egzamine vidutiniškai surenka keliais taškais daugiau, nei tie, kurie savo jėgų neišbandė.

Bandomuoju matematikos egzaminu neretai vadinamas elektroninis matematikos mokymosi pasiekimų įsivertinimo testas matematikos valstybinį brandos egzaminą pasirinkusiems abiturientams vyks kovo 14-15 dienomis nuo 9 iki 17 val. Jis truks 60 minučių. Testą sudarys automatiškai vertinami uždaviniai.

„Tai yra tarsi tokia treniruotė. Šiandien ir rytoj vyksta bandomieji matematikos patikrinimai – tai tarsi treniruotė prieš valstybinį brandos egzaminą. Mokiniai dar turi laiko pasižiūrėti, kur yra jų silpnosios pusės“, – LRT radijui sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Tikrai labai raginu mokinius tai padaryti, nes mes matome, kad rezultatai tų mokinių, kurie laikė bandomąjį patikrinimą, yra keliais taškais geresni valstybiniuose brandos egzaminuose“, – pridūrė ji.

Kiekvienas mokinys, užbaigęs testą per tam skirtą laiką, kompiuterio ekrane pamatys, kiek surinko taškų, taip pat sužinos informaciją apie galimą sprendimo būdą bei temas, kuriose jam dar reikia stiprinti savo žinias ir gebėjimus. 

Pernai matematikos pasiekimų pasitikrinimo testą atliko daugiau kaip 10 tūkst. mokinių, užsiregistravusiųjų į matematikos egzaminą. Rezultatai parodė, kad mokinių surinktų taškų vidurkis buvo 10 proc. didesnis, nei praėjusių metų matematikos valstybinio brandos egzamino.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte