Baltijos šalių premjerai Europos dienos proga kviečia kurti bendrą ateitį

Sekmadienį minint Europos dieną, Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai ragina kurti bendrą ateitį.

„Mes raginame visus, o ypač – žmones Baltijos šalyse, aktyviai dalyvauti kuriant bendrą ateitį. Baltijos šalys parodė įkvepiantį entuziazmą ir ryžtą transformuodamos savo šalis bei kurdamos klestinčias demokratijas“, – teigiama bendrame premjerų pareiškime.

„Esame tikri, kad Estijos, Latvijos, Lietuvos žmonės šiandien gali parodyti tokį patį ryžtą kurdami stiprią Europos Sąjungą, pagrįstą laisvės, asmens laisvės ir solidarumo idealais“, – teigia Estijos premjerė Kaja Kallas, Latvijos premjeras Krišjanis Karinis ir Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.

Sveikindama Lietuvos žmones, I. Šimonytė pabrėžė, kad nors prieš 71 metus Lietuva buvo atskirta nuo Europos, tikėjimas laisve ir atkaklus darbas lėmė, kad šiandien esame Europos Sąjungos dalis.

Europos vienybės ir stiprybės šaltinis yra jos solidarumas.

„Patiriami iššūkiai ir krizės ne kartą pademonstravo, kad Europos vienybės ir stiprybės šaltinis yra jos solidarumas, todėl turime diskutuoti ne tik apie tai, kokią finansinę ir politinę paramą Lietuvai galime išsiderėti, bet ir apie tai, ką mes patys duodame Europai“, – teigia premjerė.

Europos diena švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, minint Šumano deklaraciją. 1950 metais Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas.

Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis