Baltijos šalių KT vadovai aptaria iššūkius demokratijai ir nepriklausomybei

ŠaltinisBNS

Vilniuje susirinkę Lietuvos ir Latvijos konstitucinių teismų (KT) bei Estijos Aukščiausiojo Teismo pirmininkai ir teisėjai aptaria iššūkius demokratijai ir nepriklausomybei.

Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininkės Danutės Jočienės teigimu, šio trišalio susitikimo tema Europos įvykių kontekste yra itin aktuali – nepriklausoma ir suvereni Ukrainos valstybė jau daugiau kaip šimtą dienų patiria Rusijos invaziją.

Anot jos, sunku buvo įsivaizduoti, kad XXI amžiuje fundamentaliosios konstitucinės vertybės – demokratija, teisės viršenybė ir žmogaus teisės – turi būti ginamos su ginklu rankoje, todėl „konstituciniai teismai privalo likti tvirtu šių vertybių garantu bet kokioje situacijoje, kartu stiprindami valstybių nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą“.         

D. Jočienė padėkojo Estijos ir Latvijos kolegoms už bendrą iniciatyvą pašalinti Rusijos Federacijos Konstitucinį Teismą ir Baltarusijos Konstitucinį Teismą iš Europos konstitucinių teismų konferencijos, teigiama KT pranešime.

Lietuvos ir Latvijos konstituciniai teismai pradėjo bendradarbiauti 1996 metais, pirmasis trišalis teisėjų susitikimas įvyko 2019 metais Rygoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte