Baltarusija imasi veiksmų Lenkijai uždarius pasienio punktą

ŠaltinisAFP-BNS

Varšuvai nusprendus uždaryti vieną savo pasienio punktą su Baltarusija, Minskas penktadienį pareiškė apribojantis Lenkijos sunkvežimių patekimą į Baltarusijos teritoriją ir paskelbė išsiunčiantis vieną lenkų ryšių palaikymo pareigūną.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Lenkijos reikalų patikėtinį, kuriam pareiškė, kad Varšuvos sprendimas uždaryti vieną iš trijų pasienio punktų su Baltarusija yra „vienašališkas“ ir „nehumaniškas“.

Atsižvelgęs į tai, Minskas nurodė, kad nuo šiol prekes gabenantys Lenkijos sunkvežimiai į Baltarusijos teritoriją galės įvažiuoti ir iš jos išvažiuoti tik per jų bendros sienos perėjas, o ne per trečiąsias šalis – Lietuvą ir Latviją.

„Visa atsakomybė už jų vežėjų veiklos sąlygų pablogėjimą tenka ribojamųjų priemonių iniciatoriui, tai yra dabartinei Lenkijos vyriausybei“, – rašoma Baltarusijos ministerijos pareiškime.

Minskas taip pat pareiškė, jog sumažins leistiną Lenkijos konsulato Gardine darbuotojų skaičių, kad šis atitiktų Baltarusijos konsulato Balstogėje personalo skaičių, o tai reiškia, kad iš Baltarusijos bus išsiųsta lenkų diplomatų.

„Baltarusijos pusė taip pat nemato prasmės Lenkijos pasienio apsaugos tarnybos ryšių palaikymo pareigūnui toliau būti šalies teritorijoje“, – nurodė ministerija.

Pranešime priduriama, jog ministerija „pasilieka teisę imtis rimtesnių atsakomųjų priemonių“.

Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis (Marjušas Kaminskis) vėliau tviteryje parašė, jog tuo atveju, „jeigu Baltarusijos valdžia neatsisakys savo planų ir įgyvendins Lenkijos vežėjams numatytus apribojimus, apie kuriuos ji paskelbė, Lenkija imsis atitinkamų priemonių dėl Baltarusijos vežėjų“.

Lenkija praėjusią savaitę paskelbė, kad šalis „valstybės saugumo“ sumetimais uždaro Bobrovnikų pasienio punktą.

Toks sprendimas buvo priimtas kitą dieną po to, kai Baltarusijos teismas skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę lenkų ir baltarusių žurnalistui Andrzejui Poczobutui (Andžejui Počobutui), kuris kritiškai rašydavo apie prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą.

Baltarusijos vadovybė yra artima Kremliaus sąjungininkė ir ji leido Maskvos pajėgoms panaudoti Baltarusijos teritoriją kaip placdarmą pernai vasarį įsiveržiant į kaimyninę Ukrainą. 

Tuo tarpu Lenkija yra viena pagrindinių Kyjivo rėmėjų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Baltarusiją į Putino pusę išstumti padėjo mūsų konservatorių politikai atvirai rėmę ir galimai organizavę protestus prieš Lukašenką, kuris iki tol laviravo tarp vakarų ir Rusijos ir buvo savotiškas barjeras.
    Prie to, kad Baltarusija šiuo metu yra atvirai uzurpuota rusų, yra labai stipriai prisidėję mūsų konservatoriai. Konservatorių veiksmai yra tiesiogiai naudingi Rusijai ir padėjo jai išspręsti svarbų Baltarusijos pajungimo klausimą.
    Nemanau, kad išpuoliai prieš Baltarusiją buvo vykdomi iš kvailumo. Šie išpuoliai sutampa su bendra konservatorių vykdoma kenkimo Lietuvai politika.
    Lietuvai yra reikalingi lyderiai kurie rūpintųsi savo šalimi, jos saugumu, jos žmonėmis.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte