B. Gatesas: į COVID-19 netrukus žiūrėsime kaip į sezonį gripą

ŠaltinisFOX BUSINESS

Vienas turtingiausių pasaulio žmonių Billas Gatesas (Bilas Geitsas), kurio fondas skyrė net 1,75 mlrd. dolerių vakcinos nuo koronaviruso kūrimui ir kovai su pandemija, sako, kad nors šiuo metu turimos vakcinos apsaugo nuo sunkių ligų ir mirčių, deja, jos neužtikrina pakankamai ilgo poveikio ir galėtų geriau apsaugoti nuo infekcijos.

„Microsoft“ įkūrėjas, kurio turtą „Forbes“ vertina 135,9 mlrd. JAV dolerių, šiuos pastebėjimus išsakė per „Twitter“ diskusiją su Edinburgo medicinos universiteto Pasaulinės visuomenės sveikatos katedros vedėja Devi Sridharu (Devi Šridhar).

„Mūsų turimos vakcinos labai gerai apsaugo nuo sunkių ligos atvejų ir mirties, tačiau joms trūksta dviejų pagrindinių dalykų. Pirma, jos vis dar neapsaugo nuo užsikrėtimo ir, atrodo, kad jų trukmė yra ribota. Mums reikia vakcinų, kurios užkirstų kelią pakartotiniam užsikrėtimui ir kurių trukmė būtų ilgametė“, – atsakydamas į klausimą, kas labiausiai padėtų sustabdyti pandemiją, sakė B. Gatesas.

Neseniai Kopenhagos universitete atliktame tyrime nustatyta, kad spartų omikrono varianto plitimą dabar lemia jo atsparumas vakcinų suteikiamam imunitetui.

B. Gatesas pažymėjo, kad kai omikronas taps dominuojančia atmaina kitose pasaulio šalyse, ne tik JAV, tai sukels iššūkius jų sveikatos apsaugos sistemoms, tačiau kartu ir leisti sveikatos apsaugos darbuotojams pradėti gydyti COVID-19 taip pat, kaip ir kitus endeminius virusus, pavyzdžiui, sezoninį gripą.

2015 m. verslininkas „Ted Talk“ sakė kalbą, kurioje įspėjo apie pandemijos grėsmę ateityje, sakydamas, kad jei „kas nors per ateinančius kelis dešimtmečius nužudys daugiau kaip 10 mln. žmonių, tai greičiausiai bus labai užkrečiamas virusas, o ne karas“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  • Kar kar kar. Kas gali paneigti, kad Arnoldas ne kupranugaris.

   Kaip, žmogau, nesuvoki, kad virusas yra gyvas ir besikeičiantis? Būtų bepigu, jei žmonijai tektų susidurti su nepažįstamu, bet nekintančiu dalyku. Per tiek laiko jau viskas apie jį būtų žinoma.
   O viruso raidą, kaip ir orų, dėl daugybės veiksnių, kurių nė neįmanoma visų numatyti, prognozuoti labai sunku. Naujienos kasdien. Mokslininkai neatspėja – kvaili jie, mokslininkai atspėja – aha, jie sąmokslininkai, iš anksto žinojo, o gal ir patys tą virusą sukūrė ir paleido! Kas gali paneigti, kar kar kaaaaaaar.

 1. Šiaip kad ne kupranugaris, paneigt galiu. Kupranugaris nemoka rašyt????
  Aš ir nesakau, kad žinojo, tiesiog keliu prielaidą. O kad virusą gali sukurti žmogus, niekas nepaneigs. Nepamirškime, kad buvo kuriami biologiniai ir bakteriologiniai ginklai, iki šiol tebėra laboratorijos, beje, viena iš jų Uhano mieste, iš kurio, kaip oficialiai teigiama, ir prasidėjo pandemija. Bet tai tik prielaida. Neesu linkęs aklai tikėt oficialia propaganda, tiesiog svarstau ir tiek.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte