Austrijos Habsburgų palikuonis Ferdinandas liudija: mano tikėjimas auga per abejones

24 metų lenktynininkas ir paskutinio Habsburgų kaizerio proanūkis Ferdinandas Habsburgas Sutvirtinimo sakramentą priėmė būdamas 17 metų, kai po kurį laiką trukusio atitolimo nuo Bažnyčios jis vėl atrado tikėjimą bei maldą.

Profesionalus automobilių lenktynininkas pasižymi giliu tikėjimu, kurį sustiprino kilusios abejonės ir atsakymų ieškojimas į klausimus. „Jaunas žmogus turėtų atpažinti kur slypi esmė, o ne aklai tikėti“, – sakė jis, duodamas interviu Vienos bažnyčios laikraščiui „Der Sonntag“. Jam pačiam esminis klausimas buvo Dievo paieškos: „Kur prasmė? Labai gera įsiklausyti į save ir sąžiningai atsakyti į šį klausimą“.

Šiandien malda, net ir lenktynių dienomis, jam yra tapusi svarbiu dienos momentu, – sako Frančeskos ir Karlo Habsburgo-Lotringen sūnus, kuris yra laimėjęs ilgų distancijų etapus European LeMans varžybose. Jo tikėjimui reikšmingiausi buvo paauglystės metai.

Per ketverius paauglystės metus, kuomet jis visiškai nenorėjo dalyvauti sekmadienio šv. Mišiose, tėvai suteikė jam laisvę ir pasitikėjo juo, ir tuo pačiu padėdavo jam savo patarimais.

„Manau, kad mano tėvai patys tikėjo, kad rasiu savo tikėjimo kelią“, – sako jis. Taip ir įvyko, „būdamas 17 metų jaučiausi taip, lyg pažinočiau Jėzų“. Tuo metu subrendo ir noras priimti Sutvirtinimo sakramentą, nes vaikinas „labai norėjo sekti Jėzumi“.

Kalbėdamas apie savo tėvų skyrybas F. Habsburgas sakė, kad tai buvo „sunki, bet kartu ir gera patirtis“, leidusi suprasti, kad jis pats yra gimęs iš tėvų meilės.

„Aš egzistuoju, gyvenu ir tokiu būdu jų meilė yra matoma manyje. Ir nors jie nebėra kartu kaip pora, bet jų meilė yra gyva kita forma“, – teigė vaikinas.

Pasak lentynininko, su Dievu jis kalbasi ir sutinka jį kasdien – gatvėje, kiekviename veide, visur, ir netgi tomis akimirkomis, kai, regis, Dievo nėra.

„Mano tikėjimas auga per abejones“, – sako palaimintojo kaizerio Karolio Pirmojo proanūkis. Jis meldžiasi Dievo Motinai, „be baimės, pilnas meilės ir pasitikėjimo“. Malda Marijai padeda jam kurti santykius su mama bei, būnant viengungiu – su moterimis.

Rožinis yra jo nuolatinis palydovas. Seserys Eleonore ir Gloria padeda jam tikėjimo klausimais, ir kartu jie meldžiasi vienas už kitą, nes mano, kad tai jiems svarbu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte