Australų aktorius Russellas Crowe vaidins vyriausiąjį Vatikano egzorcistą

Australų aktorius Russellas Crowe (Raselas Krou) būsimame filme „Popiežiaus egzorcistas” vaidins mirusį tėvą Gabriele’ių Amorthą (Gabrielių Amortą) (1925-2016 m.), buvusį vyriausiąjį Vatikano egzorcistą.

Apskaičiuota, kad iki pat savo mirties 2016 m., sulaukus 91 metų, G. Amorthas atliko apie 100 tūkst. egzorcizmo ritualų.

Jis buvo bene geriausiai pasaulyje žinomas egzorcistas, parašęs daugybę knygų, įskaitant „Egzorcistas pasakoja”, kuri ir įkvėpė sukurti būsimą filmą.

Žymiausias šių laiko egzorcistas savo knygoje „Gelbėk mus nuo pikto. Išlaisvinimo ir išgydimo maldos” siūlo kovojant prieš velnią ir blogį pasitelkti įvairias maldas: užtarimo, biblines, išlaisvinimo nuo blogio, nuo kūno skausmų, nuo dvasios ir sielos ligų, prašant išgelbėjimo nuo pikto mirties valandą, maldas už sielų išlaisvinimą iš skaistyklos. Šioje knygoje galima rasti maldas, kurias Bažnyčia siūlė kaip itin veiksmingas nuo šėtono bei blogio. 

Nors Lietuvoje sunku rasti jo knygų, tačiau gerai paieškojus galima aptikti jo knygą „Gelbėk mus nuo pikto”.

Egzorcistas taip pat dažnai pasirodydavo laikraščių naujienose dėl savo komentarų demoniškų jėgų tema. Savo knygose Tarptautinės egzorcistų asociacijos prezidentas G. Amorthas remdavosi ilgamete savo patirtimi, todėl drąsiai kalbėjo apie dvasių pasaulio ypatumus ir jų įtaką mūsų gyvenimui. Knygose jis rašydavo apie galimas burtų, magijos, kerų, spiritizmo pasekmes ir būdus nuo jų apsisaugoti.

Viename interviu egzorcistas sakė: „Kasdien lotyniškai kalbuosi su velniu. Jis atsako itališkai. Su juo kovoju jau 14 metų, diena iš dienos”.

G. Amorthas gimė 1925 m. gegužės 1 d. Modenoje, Italijoje. Į Šv. Pauliaus bendruomenę jis įstojo 1947 m. rugpjūtį, praėjus keleriems metams po susitikimo su ordino įkūrėju palaimintuoju Giacomo Alberione (Džiakomo Alberione). G. Amorthas 1951 m. sausio 24 d. buvo įšventintas kunigu.

Po 30 metų kunigystės G. Amorthas vyskupo prašymu tapo egzorcistu. Tuo metu žmonės vis labiau pradėjo atsigręžti į religiją.

Tik 1986 m. Romos vyskupijos generalinis vikaras kardinolas Ugo Poletti (Ugo Poleti) G. Amorthą paskyrė vyriausiuoju Romos katalikų bažnyčios egzorcistu. Vėliau jis steigė Tarptautinę egzorcistų asociaciją, o egzorcistais buvo vis labiau domimasi, jų daugėjo. Po poros dešimtmečių jis tapo svarbia figūra.

G. Amorthas dažnai kalbėjo apie augantį egzorcistų poreikį pasaulyje, kuriame trūksta tikėjimo Dievu.

„Šiandien tai labai svarbu, nes prašymų labai daug. Žmonės prarado tikėjimą, o jo vietą užėmė prietarai, magija, satanizmas ar „Ouija” lentos, kurios atveria visas duris demonams”, – 2006 m. G. Amorthas sakė žurnalistams.

Filmą „Popiežiaus egzorcistas” režisuos australų režisierius ir scenaristas Julius Avery (Džiulijus Averi), o kino teatruose jis turėtų pasirodyti 2023 m. rugsėjį. „Popiežiaus egzorcisto” filmavimas prasidės šį rugpjūtį Airijoje.

G. Amorthą pažinojęs ispanų teologas tėvas Jose Antonio Fortea (Chosė Antonijus Fortėja) 2016 m. sakė, kad kunigas buvo labai įtakingas tiek Bažnyčioje, tiek už jos ribų.

„Jo stiprus, energingas balsas milijonams žmonių kalbėjo apie velnio veikimą. Vienas žmogus, sugebėjo atgaivinti sielovadą vienoje šalyje, o vėliau jo įtaka pasiekė visą Bažnyčią. Priemonė tam pasiekti buvo tiesiog papasakoti tai, ką jis matė”, – sakė jis.

1973 m. filmo „Egzorcistas” režisierius Williamas Friedkinas (Viljamas Fridkinas) 2017 m. sukūrė dokumentinį filmą „Velnias ir tėvas Amortas” (angl. „The Devil and Father Amorth”).

Dokumentiniame filme rodomi kadrai, kuriuose jis dalyvauja G. Amortho atliekamame egzorcizmo seanse. Vėliau viename esė W. Friedkinas rašė, kad filme egzorcizuojama moteris jam sakė: „Mano problemą sukėlė piktosios dvasios, bet tėvas Amorthas yra vienintelis, kuris man padeda”.

„Egzorcistas” buvo mėgstamiausias G. Amortho filmas, nepaisant jo pastabos, kad buvo per daug specialiųjų efektų. Jis sakė, kad W. Friedkino filmas jam patiko, nes „žmonės turi žinoti, ką mes darome”.

Aktorius Russellas Crowe, sukūręs pagrindinį vaidmenį kino kūrėjo Ridley’io Scottio (Ridlis Skotas) filme „Gladiatorius“ (angl. „Gladiator”), gavo „Oskarą” už darbą šiame 2000 m. filme. Vieninteliame kitame savo didesniame vaidmenyje su religiniu siužetu jis suvaidino Senojo Testamento herojų Nojų 2014 m. Darreno Aronofsky’io (Draeno Aronofskio) filme „Nojus”.

Būsimo filmo apie Vatikano egzorcistą žvaigždė šią savaitę pats lankėsi Vatikane. Liepos 19 d. J. Crowe apsilankė Siksto koplyčioje ir vėliau buvo sukritikuotas už tai, kad nufotografavo koplyčios interjerą ir nuotraukas paskelbė tviteryje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte