REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Australijos mokslininkas: pasaulietinis mokslas neabejoja, kad Jėzus egzistavo

Australijos bendruomenės krikščionybės centro direktorius, istorikas ir daugybės knygų autorius Džonas Diksonas (John Dickson), kurio specializacija – ankstyvoji krikščionybė, yra vienas iš ekspertų, prisidedančių prie Dalaso teologinės seminarijos tinklalaidės. Mokslininkas pažymėjo, kad „pasaulietinis istorijos mokslas neabejoja, kad Jėzus iš Nazareto gyveno“, ir nurodė tam teiginiui pritariančias publikacijas, kurių yra gausybė.

„Paimkite 1600 puslapių Oksfordo klasikinį žodyną”, – sakė Diksonas. – Atsiverskite skyrių apie krikščionybę, ten perskaitysite keletą pastraipų, kuriose aprašoma, ką mes žinome apie istorinį Jėzų. Neabejotina, kad ši asmenybė iš tikrųjų gyveno. Tas pats ir su Kembridžo žodynu – dešimtame tome yra skyrius apie krikščionybės gimimą ir keli puslapiai skirti istoriniam Jėzui “.

Istorikas kalbėjo su tinklalaidės vedėju Mikeliu Del Rosario apie viešą iššūkį, kurį jis 2014 m. pskelbė „Twitter“ socialiniame tinkle. Jame jis parašė, kad jei kas nors galėtų įvardyti bent vieną pasaulietinio universiteto klasikinės, senovės istorijos ar Naujojo Testamento profesorių, manantį, kad Jėzus niekada negyveno, tai Diksonas teigė tokiu atveju „suvalgytų savo Biblijos puslapį”.

„Tai paskelbus „Twitter“, mano tinklapis „sprogo“. Žmonės man siuntė profesorių vardus“, – prisiminė Diksonas ir pridūrė, kad nė vienas iš įvardytų profesorių iš tikrųjų nedirbo trijose jo paminėtose srityse. „Aš kalbėjau apie žmones, kurie iš tikrųjų pagal britų ir australų tradicijas užimtų profesoriaus pareigas. Iš tikrųjų tokių specialistų yra tūkstančiai, tačiau jie dar nerado žmogaus, kuris Jėzų laikytų išgalvota asmenybe“.

Tinklalaidės epizodas buvo pavadintas pagal Džono Diksono 2019 m. knygą „Jėzaus istorija?“, kurioje autorius įrodė istorinį Jėzaus iš Nazareto egzistavimą ir kodėl tai svarbu šiandien. Knygoje D. Diksonas atskleidė įrankius, kuriais istorikai naudojasi, įrodinėdami tokių asmenybių, kaip imperatorius Tiberijus, Poncijus Pilotas, vyriausiasis kunigas Kajafas ir, žinoma, Jėzus iš Nazareto egzistavimą.

daugybė istorinių nuorodų palieka mažai vietos abejonėms, kad Jėzus gyveno ir mirė.

Kaip pažymėjo D. Diksonas, kai kurie mokslininkai teigė, kad įrodymų, jog Jėzus iš Nazareto buvo tikras istorinis asmuo, yra per mažai, ypač jei nebūtų biblinių evangelijos aprašymų.

„Naujausioje knygoje prancūzų filosofas Mišelis Onfrėjus kalba apie Jėzų, kaip apie hipotezę ir jo egzistavimą, kaip apie idėją, o ne kaip apie istorinį faktą“, – 2017 m. „Guardian“ straipsnyje parašė Simonas Gaterkolas iš Kembridžo universiteto. Kai kurie rašytojai netgi teigė, kad tiek Jėzus, tiek Nazaretas yra krikščionių išgalvoti“.

Kaip ir D. Diksonas, S. Guterkolas pripažino Jėzaus istoriškumą ir pridūrė, kad „daugybė istorinių nuorodų palieka mažai vietos abejonėms, kad Jėzus gyveno ir mirė“.

Australas istorikas Džonas Diksonas

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte