Australijoje prasiveržė pyktis proteste prieš karantiną: sužeista 10 policininkų, sulaikyti 235 žmonės

ŠaltinisAFP-BNS

Australijos antrajame pagal dydį mieste Melburne šeštadienį per aršius susirėmimus eitynėse prieš karantiną dėl COVID-19 buvo sužeista 10 policininkų, o 235 protestuotojai buvo sulaikyti.

Kaip pranešama, per protestą Melburne pareigūnams teko panaudoti pipirines dujas, kai keli šimtai dalyvių nepaisydami nurodymo likti namuose žygiavo miesto priemiesčiu.

Šis nesankcionuotas susirinkimas įvyko šeštą kartą nuo pandemijos pradžios paskelbus karantiną mieste, o šeštadienį visoje Viktorijos valstijoje nustačius daugiau nei 500 COVID-19 atvejų.

Policija pranešė, kad į ligoninę buvo nugabenti sužeisti pareigūnai, per susirėmimus su maždaug 700 žmonių minia apmėtyti daiktais.

„Šiandien matėme grupę protestuotojų, kurie susirinko ne protestuoti už laisves, o tiesiog susiremti ir susigrumti su policija“, – žiniasklaidai sakė Viktorijos policijos viršininkas Markas Galliottas (Markas Galiotas).

Policija pamėgino apriboti prieigą į miesto centrą, blokuodama kelius ir stabdydama viešąjį transportą, kad nepasikartotų smurto scenos per praėjusį mėnesį tūkstančius žmonių sutraukusį mitingą.

Tačiau eitynių dalyviai persikėlė į kitą vietą, o vaizdo įraše iš vieno incidento matyti, kaip minia veržiasi per policijos rikiuotę, įsiplieskiant peštynėms palei tramvajaus bėgius.

Itin gausioms policijos pajėgoms pavyko užkirsti kelią panašiam susibūrimui Sidnėjuje – pareigūnai užplūdo parką, kuriame turėjo vykti protesto akcija.

Tuo metu Naujojo Pietų Velso policija pranešė Sidnėjuje sulaikiusi apie 20 žmonių, daugiausia viešojo transporto tinkle. Dar keli žmonės buvo sulaikyti per mažesnius susibūrimus kitose valstijos dalyse.

Abiejuose miestuose galioja ilgalaikis karantinas, valdžiai skubant skiepyti gyventojus, kad nebereikėtų taikyti suvaržymų plečiantis koronaviruso židiniams.

Australija didžiąją pandemijos dalį sėkmingai laikėsi taktikos eliminuoti visus iki vieno COVID-19 atvejus, o tai padaryti daugiausia leido uždarytos sienos ir judėjimo apribojimai.

Tačiau atsiradus koronaviruso deltos atmainai, dviejuose didžiausiuose šalies miestuose anksčiau šiemet buvo grąžintas karantinas. Dabar valdžia siekia, kad prieš dar labiau sušvelninant draudimus būtų paskiepyta 70 proc. visų gyventojų.

Vaizdo reportažas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Baisu, kai policija šitaip elgiasi su nekaltais žmonėmis. Koks neadekvatumas ir sužvėrėjimas … Ir tai tik dėl to, kad žmonės nori ramiai ir laisvai gyventi? Nėra žodžių. Nes, kai tiesa atremiama populizmu ir jėga, kas belieka?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis