Atsistatydinti žadėjusi premjerė: leidau pasisakyti sau šiek tiek per daug 

ŠaltinisBNS

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog anksčiau pasisakydama, kad atsistatydins Seime atmetus pirmalaikius rinkimus, leido sau šiek tiek per daug ir sprendimą priims partijos prezidiumas.

„Aš turbūt kad pasisakydama leidau sau šiek tiek per daug, nes aš nesu Vyriausybėje pati sau, bet prezidiumas yra priėmęs sprendimą svarstyti šį klausimą, tai prezidiumas šį klausimą bet kokiu atveju svarstys“ – antradienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Seimas antradienį jau per pirmą balsavimą atmetė siūlymą rugsėjo 10 dieną rengti pirmalaikius Seimo rinkimus. Nutarimo projektą inicijavo Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), argumentuodami būtinybe perkrauti politinę sistemą.

Pirmalaikių rinkimų nepalaikė ir dalis jį inicijavusios konservatorių frakcijos – už buvo 34, prieš balsavo 14 ir susilaikė du Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai. Kitų dviejų koalicijos partnerių, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos, frakcijų atstovai vienbalsiai buvo „prieš“.

Premjerė I. Šimonytė anksčiau buvo paskelbusi, kad tuo atveju, jei nebus pritarta pirmalaikiams rinkimams, ji liepos viduryje atsistatydins. Tai reikštų ir visos Vyriausybės atsistatydinimą.

Premjerė I. Šimonytė anksčiau buvo paskelbusi, kad tuo atveju, jei nebus pritarta pirmalaikiams rinkimams, ji liepos viduryje atsistatydins

„Aš nesu asmeniškai Vyriausybėje, aš esu deleguota partijos, mano sprendimai, kokie jie bebūtų, vis tiek turės būti aptarti prezidiume. Kai prezidiume aptarsime, tuomet aš ir (paskelbsiu sprendimą – BNS)“, – pasikeitusią poziciją antradienį aiškino premjerė.

Į klausimą, ar ji nori likti dirbti Vyriausybės vadove, I. Šimonytė atsakė: „Aš dirbu“.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis po balsavimo dėl pirmalaikių rinkimų žurnalistams sakė, kad I. Šimonytės Vyriausybės likimą lems koalicijos partnerių, konservatorių prezidiumo pozicija ir pačios premjerės apsisprendimas.

„Yra labai svarbi prezidiumo diskusija ir koks partijos matomas kelias, taip pat koalicijų partnerių. Matome, kad liko kiek daugiau nei metai iki kitų metų rinkimų, kokie yra lūkesčiai, kokios yra galimybės, ką reikėtų nuveikti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte