Atsiimdama Abiejų Tautų apdovanojimą rašytoja Kristina Sabaliauskaitė gynė LGBT ir abortus

ŠaltinisBNS

Pirmadienį atsiimdama Abiejų Tautų apdovanojimą rašytoja Kristina Sabaliauskaitė teigė, kad Gegužės 3-iosios Konstitucijos vertybes reikia ginti ir šiandieninėje Lenkijoje, Lietuvoje.

Anot jos, tarptautinę nešlovę užtraukia požiūris į žmogaus teises, ypač LGBT asmenų ir moterų teisės į savo kūną.

„Šiandien švenčiame Gegužės 3-osios Konstitucijos dieną. Konstitucijos, kuri buvo antroji pasaulyje po amerikietiškosios, ir pirmoji Europoje. Tai buvo progresyvus ir kilnus dokumentas, liudijęs lenkų ir lietuvių meilę laisvės dvasiai ir demokratijai. Deja, šis progresyvus laisvės daigas krito į gana nederlingą, ilgų dešimtmečių nesutarimų erozijos suskaidytą mūsų tuometinės gana stagnavusios ir trumparegės visuomenės dirvą, nebepajėgusią susivienyti užsienio pavojų akivaizdoje ir įgyvendinti būtinų reformų bei realizuoti Gegužės 3-osios Konstitucijos“, – pirmadienį per iškilmingą apdovanojimų teikimo ceremoniją, kuri transliuota Lietuvos ir Lenkijos parlamentuose, sakė rašytoja.

„Šiandien mūsų šalyse ir visuomenėse matome panašius pavojus: vietoje artimo meilės ir evangelizavimo – kartais matome neapykantos kalba ir inkvizicinėmis užmačiomis trykštantį religinį fanatizmą, regime taip pat populizmą ir trumparegystę, negebėjimą matyti platesnį geopolitinį paveikslą ir mūsų ateitį jame“, – teigė ji.

„Dar matome dideles, mums nuolat tarptautinę nešlovę užtraukiančias problemas žmogaus teisių srityje, visų pirma – užtikrinant žmogaus ir pilietines teises LGBT žmonėms bei moterų teisę į savo pačių kūną“, – kalbėjo rašytoja.

Ji ragino imti pavyzdį iš Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir visuomet prisiminti, ką ši davė.

„(…) ji pripažino laisves ir teises tiems, kurie jų iki tol neturėjo, o būtent – įpilietino valstiečius ir miestiečius, pripažino juos lygiateisiais valstybės gyvenimo dalyviais ir žmogiškosios laisvės objektais“, – teigė K. Sabaliauskaitė.

Abiejų Tautų premiją rašytoja gavo už savo romanų ciklą „Silva rerum“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Bazeliskas išlaisvins ATR anot rašytojos.

    Autorei pravartu perskaityti J. Ivanauskaitės “Viršvalandžiai”.

    Grįžk namo, Kristina. Mano Tėvo namuose daug buveiniü(Jn 14:2)

  2. rase ir is ivairiu archyvu nusirasinejo, prirasinejo prastu dalyku, savo rasinejimais taikesi prie dvasios prascioku – ir aiskiai is vaikystes aplinkos atejusios sapaliones, nepasitesinios marx, stalin, lenin idejos – vargesele paskatino prisiduoti bedieviskam perejunu rateliui…

  3. cia net ne geda, bet visisko nuzmogejimo pradzia…zinosiu, jog net neverta atsiversti jos knygu, nes nezinia kur ir kaip jose prasikisa marx ir lenin ideju garbinimas

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis