Atšaukiami visi iki šiol galioję COVID-19 suvaržymai

ŠaltinisBNS

Sekmadienį Lietuvoje baigus galioti beveik dvejus metus trukusiai ekstremaliajai situacijai, atšaukiami beveik visi iki šiol galioję ribojimai.

Nuo šiol visose viešose vietose kaukes dėvėti tik rekomenduojama. Išimtis taikoma ligoninėms, slaugos įstaigoms, kur lankytojams jos išlieka būtinos.

Taip pat nuo gegužės 1-osios laisvėja ir pacientų lankymas, tačiau detalesnes tvarkas ir toliau nustatys gydymo įstaigų vadovai.

Svarbūs pakeitimai laukia gydymo įstaigų pacientų – prieš hospitalizaciją į gydymo įstaigą žmonėms nebereikės atlikti COVID-19 tyrimo, tačiau esant reikalui galės juos skirti.

Be kita ko, pasibaigus ekstremaliajai situacijai šalies gyventojai ir toliau turės daugiau laiko užsiregistruoti konsultacijai pas gydytojus specialistus.

Iš savo šeimos gydytojų gavę siuntimą, užsiregistruoti konsultacijai žmonės galės ne per 30 dienų, kaip buvo iki ekstremaliosios situacijos, bet per 60 dienų.

Nebelieka mobiliųjų punktų

Nuo sekmadienio koronaviruso diagnostika perkeliama iš mobiliųjų punktų į poliklinikas, naudojant profesionalius greituosius antigeno testus.

Tai reiškia, kad simptomus pajutę žmonės turės kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Atsisakant mobiliųjų punktų, karštoji koronaviruso linija 1808 taip pat sumažins savo paslaugų spektrą – neberegistruos koronaviruso tyrimui, skiepui.

Dar vienas pakeitimas palies sergančiuosius koronavirusu – privaloma izoliacija jiems nebebus taikoma. Žmogus bus laikomas pasveikusiu gydytojo sprendimu.

Simptomus jaučiantiems žmonėms nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas. Izoliuotis, kaip ir dabar, neturės nei keliautojai, nei sąlytį turėję asmenys.

Keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą nebebus taikomi jokie su COVID-19 valdymu susiję reikalavimai: nebereikės prieš kelionę atlikti testo, net jei asmuo nėra persirgęs ar vakcinuotas, ar pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketos.

Atsisakoma mokinių testavimo

Ugdymo įstaigose atsisakoma periodinio testavimo savikontrolės testais, paviršių tyrimų.

Vis dėlto, visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose, bus aprūpinti savikontrolės testais, kuriuos galės atlikti individualiai.

Testuojami dėl koronaviruso galės tik tėvų sutikimą turintys vaikai.

Mokyklos taip pat galės nuspręsti testuoti ir sąlytį turėjusius vaikus, tačiau tam taip pat reikės tėvų sutikimo.

Kiti pokyčiai

Siekiant vertinti viruso paplitimą populiacijoje, užtikrinti sekoskaitos vykdymą bei viruso atmainų stebėseną, atrinktos tam tikros pirminio lygio gydymo įstaigos, kuriose bus imami mėginiai PGR tyrimams, sekoskaitai.

Pasibaigus ekstremaliai situacijai, nebelieka specialių priedų medikams, dirbantiems su COVID-19 pacientais.

Tuo metu registracija vakcinacijai toliau vyks internetu www.koronastop.lt, taip pat kreipiantis tiesiogiai į savo šeimos gydytoją.

Gerėjant epidemiologinei situacijai, ribojimų reguliariai imta atsisakyti prieš kelis mėnesius: neliko sąlytį turėjusių asmenų izoliacijos, atsisakyta kaukių uždarose erdvėse.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte